No Gift - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

No Gift rock-grunge / Klatovy

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Fanoušci: 13

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
4 428
Poslechnuto skladeb
458
Profil registrován
27.1.2006

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Mladá kapela snažící se dát o sobě vědět. Hudba je orientována do grunge-rocku. Jsme otevřeni všem nabídkám na koncerty.

 

Kapela se rozpadla v roce 2006

Bio a historie

Skupina No Gift vznikla někdy na jaře roku 2003. Její původní název měl být „Hrubej Domácí Produckt“ a kapela měla hrát punk. Během pár měsíců se ale kluci zamilovali do stylu Nirvany - Grunge. To už bylo jasné obsazení dvou nástrojů kytary (Petr Pavlas) a baskytary (Ondřej Bača). Na přelomu července a srpna 2003 kapela sehnala prostory ke zkoušení, které velkoryse poskytl místní obchodní dům „OSA“. Oba kytaristé si poctivě našetřili na techniku a své první nástroje a sehnali si, také, třetího člena, bubeníka Honzu Moravce. Celý srpen pak kapela pilně zkoušela a na konci měsíce získala další posilu, zpěvačku Terezu Šenkýřovou. Na začátku října 2003 začíná s kapelou zkoušet bubeník Ondřej Lorenc. Ale hned poté kapelu postihuje rána. Z důvodu velkého časového vytížení a nepochopení rodičů odchází zpěvačka. 15.listopadu nahrazuje Honzu Moravce za bicími definitivně nahrazuje Ondra Lorenc, školený to bubeník:-). Ke konci listopadu 2003 se kapela rozrůstá o zpěvačku Pavlu Skalovou s kterou se také zúčastní svého vůbec prvního koncertu (KD Milence, 12. Prosince 2003). Z kapely odchází pozounista Pepa Zelený (o jeho příchodu jsem v naší historii nenašel sebemenší zmínku). Odchází zpívat do nově vzniklé black/death metalové formace(!!!). Pavlu za mikrofonem nahrazuje Míša Prokošová, která s kapelou zkouší několik měsíců v nové zkušebně v garáži a několik dní před domluvenými koncerty od kapely odchází, protože se za sebe stydí. Kapela se částečně potácí na prahu rozpadu a pak, v zimě 2004 přichází Honza Ráček. Během pár týdnů jsou k nedodělaným písničkám hotové texty a kapela odehrává v dubnu 2005 tři koncerty a dává se do natáčení svého prvního demo–CD (které si zde můžete v mp3 poslechnout) Natáčení provázejí problémy v podobě neladící kytary (vyřešeno změnou nástroje) a zpěvákovy doznívající nemoci. CD je hotové. A my se věnujeme přípravě přebalů a ostatních drobností. Další koncert se tedy odehrává až v říjnu v Klatovském music clubu Střelnice. Nyní se kapela soustředí na novou tvorbu a zároveň se snaží si domluvit co nejvíce koncertů v našem (Plzeňském) kraji a dát o sobě vědět alespoň v měřítku regionu. Po několika zrušených koncertech vinou bubeníkovy špatné morálky a neexistující motivace kapela ukončuje po domluvě svou činnost.