Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Noční pták alternative-experimental / Praha

„hudba, která si hraje“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Noční pták (zkouška na Albeři)

NOČNÍ PTÁK je alternativní hudební duo Luboše Fidlera a Zdeňka Konopáska. Jejich hudba je jen zčásti komponovaná - tam, kde hrají písně s úspornými, lehce absurdními texty; nezřídka však ve zcela volných, zvukově vzrušujících improvizacích ponechávají průchod okamžité inspiraci. Jedno všelijak střídá druhé.

LUBOŠ FIDLER: autorský hudební nástroj "Roletofon"; elektrická kytara; tahací harmonika; bicí souprava č. 2; texty a zpěv

ZDENĚK KONOPÁSEK: souprava bubnů a činelů; trubka

OFICIÁLNÍ STRÁNKY: http://www.nocniptak.cz (zde najdete daleko větší množství materiálů, obrázků, videí, empétrojek a nejaktuálnější údaje)

info@nocniptak.cz
http://youtube.com/user/Nocniptak2011

Bio a historie

Luboš Fidler patří mezi nejvýznamnější a nejzajímavější postavy české alternativní hudby. Spoluzaložil kdysi skupiny Švehlík/Stehlík, hrál v MCH Bandu či v Kilhets, Proslul také v triu Janota-Fidler-Richter. V posledních letech se podílel na nejrůznějších zvukových instalacích (např. Orbis Pictus), i nadále spolupracoval s Oldřichem Janotou, stejně jako s mnoha dalšími alternativními hudebníky.

Zdeněk Konopásek byl zakládajícím členem skupiny Dvouletá fáma (1981-83, 1987-89), hráčsky se podílel na dvou albech Oldřicha Janoty, spolupracoval s Pavlem Richterem, hrával s Kvartetem dr. Konopného nebo s kapelou Zátory. Nyní vystupuje v divadelních-hudebních představeních Divadla Vizita s Jaroslavem Duškem a působí v karlovarské formaci Široko-daleko. Více viz http://zdenek.konopasek.net.

Konopásek s Fidlerem o sobě „vědí” už od začátku 80. let. Až v létě 2011 se však znovu setkali a Noční pták máchnul perutěmi.