NiceLand - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

NiceLand indie-pop / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • A ty tam (Mňága a Žďorp Tribute)
  Nezařazeno
 • We Know Better (GHHW)
  Nezařazeno
 • I Won't Give In (NEW SINGLE)
  Nezařazeno
 • Sleep At Night (GHHW)
  Nezařazeno
 • All In My Head (GHHW)
  Nezařazeno
 • Song You Won't Forget (GHHW)
  Nezařazeno
 • I'm On Fire (GHHW)
  Nezařazeno
 • The End (GHHW)
  Nezařazeno
 • Dry Your Eyes (GHHW)
  Nezařazeno
 • Where a Light Comes From (Art for Life)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

NICELAND

-Vítěz Coca Cola Popstar 2007

-Objev roku TV Óčko 2008

-Objev roku výročních cen časopisu Žebřík 2008

-Objev roku dle redakce Musicserver.cz

-Nejlepší skladba roku dle redakce Musicserver.cz (Come On)

-Nominace na album roku výročních cen časopisu Žebřík 2008 (Little Black Book)

-Nominace na skladbu roku výročních cen časopisu Žebřík 2008 (Lost in Encryption)

-Nominace na objev roku časopisu Filter

-Nominace na českého interpreta roku časopisu Filter

-7 týdnů v hitparádě Expres rádia (3x 1. místo - Lost in Encryption)

-5 týdnů v první desítce T-Music chart Evropy 2 (Come On)

-Zlatá Medůza - 5 týdnů (Come On)

-15 týdnů v hitparádě Relax rádio (Come On)

-2. místo v anketě Žebřík za Song roku (I Won't Give In)

............................................

NICELAND HISTORY

-Červen, 2007-

NiceLand, v té době ještě jako "projekt" jednoho muže, písničkáře Michala Motyčky, bez předchozích zkušeností s vystupováním, nečekaně vyhrál 4. ročník autorské hudební soutěže Coca-Cola Popstar a získal tímto kontrakt na nahrání a vydání alba u firmy Sony Music.

Projekt pouze u akustické kytary a hlasu dlouho nevydržel a díky Šmitymu (The Prostitutes, Radiostars...) se proměnil v tříčlennou kapelu - na basu Adam Voněš, za bícíma Marek Klasna, oba z tehdejší sestavy Roe-Deer (R.I.P.), kteří se společně začali podílet na přípravě písní a jejich aranží pro debutové album a také na první (a bohužel jediné) společné vystoupení na prestižním festivalu High Field v Německu, jehož hlavními tahouny byli například Fall Out Boy nebo třeba Kaiser Chiefs.

Mezitím probíhaly přípravy na akustické turné po divadlech kapely Kryštof, jemž NiceLand měli předskakovat (nejúspešnější turné toho roku - přes 15tis. diváků). Souběžně s těmito koncerty začalo i nahrávní první desky, volba producenta padla bez většího váhání na Yardu Helešice (ex-Support Lesbiens, Alice Springs). Po odchodu Voněše a Klasny, kteří na turné byli nahrazeni Marcusem Tranem a Lukášem Boho (Ewa Farná) a ve studiu samotným Helešicem a Jiřím Stivínem ml. , začalo hektické období náhrávání, s přestávkami na koncerty po celé republice (turné mělo dohromady přes 30 koncertů behěm 6-ti týdnů). Ze 40-ti hotových písní jich bylo nahráno 19 a z nich se nakonec na album dostalo 13, a tento soubor, pod názvem Little Black Book a s obalem od bratří Brousilových spatřil světlo světa 7. dubna 2008. Album mělo v převážné většině, i přes velká očekávání, velmi kladné recenze a bylo přijato publikem i hudebními kolegy, což dokazuje časté hostování u spřátelených kapel (Fake Tapes, Lety Mimo, The Slots, Dorian Gray's Prostitutes).

První oficiální singl Come On vyšel o měsíc později, jeho videoklip měl na starosti režisér Risto Sokolowski (např. ceněný LA4 feat. Vladimír 518 - Gyzmo v. X), který uspěl v hitparádách Medůza nebo T-Music chart, v rádiích patřil 3 týdny mezi stovku nejhranějších.

Pořád ale nefungovala stálá kapela, která by v plné sestavě odjela blížící se festivalové léto. Spása (doslova) se objevila s pomocí Sebastiana (bandzone.cz), který oslovil již tehdy plně fungující, tříčlennou kapelu The Bliss ve složení (Tomáš Koula - zpěv, el. kytara, Pavel Tomek - basa, Michal Budínský - bicí), zda by neměli zájem se spojit s NiceLand (tehdy tedy opět samotným, osamocenýmMotyčkou). I přes, na první pohled, odlišný styl hudby NiceLand a The Bliss, si všichni velmi dobře rozuměli a kapela odjela několik velkých i malých letních festivalů a po finální obměně na postu basáka, kdy Tomka nahradil Přemysl Černík dojela zbytek léta, pilovala koncertní projev a až do ledna 2009 se (alespoň, co se týče hraní) nezastavila. I přesto nejsou vyjímkou sólové akustické koncerty, které podávají písně v úplně jiném, křehčím pojetí a vrací se spíše k písničkářské stránce (např. několik koncertu spolu s Xindlem X a plánované společné minitour na podzim 2009).

Druhý singl, který vyšel v lednu 2009, zřejmě nejoblíbenější píseň z desky a to jak u fanoušků, tak i u kritiků, Lost in Encryption se stal součástí makedonsko-českého filmu Ocas Ještěrky. Samotná píseň již o několik měsíců dříve úspěšně bojovala 7 týdnů v hitparádě rádia Expres, 3 týdny dokonce na první příčce, přesto se v jiných médiích později tolik neujal.

Jen v první polovině roku 2009 odjela kapela na 50 koncertů, včetně festivalů a to i těch nejprestižnějších - Colours of Ostrava, Planet Festival, Mezi Ploty, České Hrady, za což mohou vděčit zejména několika úspěchům ve výročních hudebních cenách (viz výše), ale také posunutím celkového soundu blíže ke kytarovému indie-popu s čímž souvisí i příprava druhé desky, která je plánována na začátek roku 2010...

Biografie se stále průběžně aktualizuje, stejně jako níže osobní biografie všech členů NiceLand (momentálně pouze Přemek a Michal)

MICHAL, KYTARA, ZPĚV

Opravdu je z Bruntálu, i když se tím už tolik nechlubí. Po deseti letech je mu i Praha malá, mimozemšťan s benderovskými sklony k fungovaní, cizí smysl pro humor mu není cizí, vypadá, že mluví chytře, protože prostě většinou nemluví, deprese nechová, jen je jde občas vyvenčit, závislost na makeupu patologická, leč heroin je prý horší, tak to tolik neřeší, dětství veselé (v paměti bohužel neuloženo), minulost temná, leč proložená vtipnými momenty, už na základce se styděl mluvit před třídou, tak vůbec netuší, kdo z něho udělal frontmana, bez tetování či piercingů, ale blbostí má po těle dost.

Otec: známý, leč nepřítomen
Matka: suplovala otce
Bratr: hudebník, suploval všechny

Alkohol, cigarety, drogy: jenom od Přemka

Nástroje (hudební): Ovation 1778T ELITE, Godin Radiator White pearl, Yamaha APX700, DaneElectro DaddyO a na zbytku se pracuje...

Zodpovědný za: NiceLand, Niceland, najslend a 2x pro Janu Lotu

Oblibenci: Radiohead, R.E.M. Nick Cave, Placebo, Muse, (to vse ale nekolik jejich alb zpet), Tegan and Sara, The Prostitutes, Big Sleep (doporucuju nekde stahnout), Johnny Cash...

Co na nudu: Chardonnay, Plzeň (pivo i město), Ultralight kuřivo, Futurama, Simpsons, South Park, How I Met Your Mother, That 70's Show, Big Bang Theory, American Dad, Weeds, Californication (jako bych se videl tak za 10 let), Eternal Sunshine of Spotless mind, Fight Club, Chasing Amy, Love Actually (když mám slabou chvilku), High Fidelity (film i kniha), Zadie smith - The Autograph Man, Audrey Niffenegger - Time Traveler's Wife

PŘEMEK ČERNÍK - BASA

Přírodní Pražák s extrémně vyvinutým akcentem nešťastnou náhodou narozený v Písku, zapřisáhlý vyznavač červenobílých barev z Edenu, nepříkladný a přestárlý student anglofonní literatury a lingvistiky, jeden ze čtyř capů a vlastníků produkční a promotérské společnosti zodpovědné například za okultní seanci jménem Mighty Sounds, bývalý a aktuální basák mnoha špatných i lepších kapel a v neposlední řadě ten chlápek co má po těle rozházeno spousty obrázků ze Star Wars.

Otec - hudebník, matka - hudebník, bratr - hudebník, bratr no.2 - kupodivu hudebník.

Alkohol, cigarety a drogy - ano.

Přítelkyně - chytřejší a hezčí.

Nástroje pomsty - Fender Jazz Bass Delux USA 5 string, Fender Precision Bass Japan 4 string, Ampeg SVT-4.

Zodpovědný (či částěčně zodpovědný) za následující atentáty na kulturní úroveň naší vlasti - Bukkake Karaoke, the Bliss, Phantoms On Fire, Breaking Beads, L'Point, All No Stars, the Fix Tip, Downturn, Fast Food Orchestra.

Oblíbené zbraně hromadného ničení - Mr. Bungle, the Police, Dillinger Escape Plan, Mastodon, Pantera, Beastie Boys, Duran Duran, Helmet, the Clash, Primus, the Cure, Guns'n'roses, Nine Inch Nails, the Transplants, Amon Tobin, Bad Religion, the Stooges, Lovage, Bad Brains, Hank Williams III, Tom Waits, Robert Johnson, Paul Simon, Fugazi, Jimi Hendrix.

Pohyblivá zábava při nepohyblivosti - Blade Runner, My Own Private Idaho, Elephant Man, Star Wars Saga, the Fisher King, Apocalypse Now, Godfather Trilogy, Scarface, Edward Scissorhands, Blue Velvet, Clerks, Chasing Amy, Taxi Driver, Fight Club, U-turn, Lawrence of Arabia, 12 Monkeys, the Last Boy Scout, Big Lebowski, Cheech and Chong Are Up In Smoke, Rocky, Beavis and Butt-head Do America, Reservoir Dogs

Nepohyblivá zábava při nepohyblivosti - Norman Mailer - An American Dream, Jack Kerouac - Subterraneans, Frank Herbert - Dune, Fyodor Dostoyevsky - the Double, Franz Kafka - the Trial, Francis Scott Fitzgerald - the Great Gatsby, Samuel Beckett - Molloy, William Shakespear - the Merchant of Venice, Philip K. Dick - Do Androids Dream of Electric Sheeps?, John Updike - Centaur

Dosažené vzdělání: Jedi Master

Vyznání: SK Slavia Praha