Nezpapaláš - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Nezpapaláš alternative-rock'n'roll / Vranovice

„Kapela ukončila svou činnost“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

V současnosti se Vranovická stálice na nebi populární hudby nachází ve stavu vysilující práce na novém repertoáru, který by zásadním způsobem ovlivnil nervovou soustavu posluchačů (zejména náhodných). S přicházejícím věkem a stále nepřicházejícím rozumem skupina pomalu odrůstá punkovým kořenům a zejména díky Dejvuškově skladatelskému přínosu stále častěji míří do funkových vod. Skladby jsou krátké podložené jednoduchým kytarovým riffem neúprosně poháněné vpřed rytmickým duem: Bíďa a Pája (basa a bicí). Neméně důležitou součástí písniček jsou texty z Rosťova pera (rozuměj propisky), s jejichž krkolomným výrazivem se osoba k zpěvu pověřená (Dejvuška) vyrovnává stále lépe. Jakmile skupina vycizeluje svůj koncetní set, je pevně rozhodnuta, opustit temno zkušebny a vydat se po vzoru svých bigbítových pradědů Dvořáka a Smetany dobývat svět a slávu v záři reflektorů ... nebo zajít na pivo... (Rosťa)

navštivte naše webové stránky http://www.nezpapalas.cz

Bio a historie

Anno Nezpapaláš

Dne devátého října roku dvoutisícího vznikla ve Vranovicích získáním zkušebny v budově bývalého Svazarmu kapela NEZPAPALÁŠ. Plány založit hudební těleso jsou z makovice kytaristy Rostě, datovány někdy kolem roku 1998.
Název Nezpapaláš je dle Murphyho jedenáctého přikázání a vybral ho kdo jiný než výše zmiňovaný Rosťa již několik let před naším samotným vznikem. To jsme si říkali: "Až jednou založíme kapelu, tak se budeme jmenovat Nezpapaláš", a tak se taky stalo.

Klíče od objektu byly vyzískány od obecního úřadu křiklounem Kikem a kytaristou Deivem. Od této památné chvíle se po pátcích a sobotách ve zkušebně pořádají nepravidelné, nicméně o to kvalitnější pařby a samozřejmě i v průběhu týdne nějaké ty zkoušky (proto se tomu taky říká zkušebna, že...).

Od začátku letních prázdnin 2002 jsme se zaměřili téměř výhradně na vlastní tvorbu. Jinak se náš repertoár skládal z písní Tří sester (ve vlastním podání) + něco málo různých jiných kousků.

Nezpapaláš v roce 2006

Boží i vranovické mlýny melou pomalu, ale neúprosně. V propadlišti času semlely již druhou Nezpapalášovskou zkušebnu a tak jsme byli nuceni vyhledat nové hlukové útočiště. Toto jsme nalezli v kabinách místního Sokoláku, které jsme obratem ruky (přesněji řečeno po několika obrátkách stěhovacího vozu na trase Stará-Nová zkušebna) proměnili ve skladiště, jež různorodostí a množstvím položek zdatně konkuruje rekvizitáři národního divadla. Nicméně alespoň část kabin se podařilo uhájit pro samotnou zkušebnu. Tu navíc Pavel rafinovanou stavební úpravou, při níž instaloval do uměle vytvořené přepážky dveře, které nás sveřepě hned při první zkoušce odmítaly vpustit dovnitř. Za použití značné dávky důvtipu a síly se den otevřených dveří přeci jen konal, ovšem na jejich zavření budeme muset v nasledujících, pravděpodobně letech, muset rezignovat. Za magickými dveřmi zkušebny se tedy k dalšímu pokračování Nezpapaláš story sešla následující staronová čtveřice Bíďa, Dejva, Pája, Rosťa. Zapojili staronové aparáty, oprášili staronové písně a směle hledí vstříc přicházející slávě, která je jistě a zaslouženě nemine.