New Kids Underground - Novinky | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

New Kids Underground alternative-experimental / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Kopfrkingl (z CD Na věčnou památku)
    Nezařazeno
  • Invalidní důchod (z CD Na věčnou památku)
    Nezařazeno
  • Proč mi ovinuješ (z CD Na věčnou památku)
    Nezařazeno

Punková koleda a antináckovský* kolední protestsong na Youtube

Na youtube se objevila dvě videa z vydařeného Vánočního pořadu Underground Christmas 2007 z klubu Kaštan. Ohlasy jsou zatím uspokojivé**

Zejména na song Ko-Landa-leda :-) , kde jedna pleška cituje slovenské White Power chuje Krátky proces, druhá pleška poznala i přes santaklausovské kostýmy, že jsme s bráchou bráchové, že máme hábity rudé (nebo rude?). Ale nejlepší je jeden nácíček, který se vyznává: Pěkná muzika...škoda, že ten text je tak hnusnej. Vzhledem k tomu, že jsme chtěli, aby hudba byla co nejvíc podobná landovskejm pochodo-lidovkám to bereme jako výraznou poklonu, až na to, že ne ten text, ale Landa je hnusnej. Jo, a taky jsem Jude. (!)

* čti antilandovský

** čti potrefené nazi husy se ozvaly

Posuďte sami:

Debutové album po deseti a ještě deseti letech? Ano!

Jak ten čas letí... před dvaceti lety vznikl Pils Box (předchůdce N.K.U.) a před dvanácti roky se zrodili New Kids Underground. No a to je chvíle pro písničku. V létě jsme byli osloveni v současnosti největším podzemním vydavatelstvím (tzv. The Major Label of the Underground) GUERILLA records v trojjediném zastoupení pana Lábuse. No a nyní je jisté, že napřesrok časně zjara zavítáme do studia. V plánu je zaznamenání většiny aktuálního repertoáru, ale také několika zásadních kusů z prvního období (Kopferkingel, Studna, Už nebožka).  Co nás těší je fakt, že se ocitneme ve velmi jemně vybrané společnosti undergroundové hudby (na Guerilla vydávají mmj. BBP, DG 307, The Plastic People, Do Shaska, Skrytý půvab byrokracie)

Ale ještě neříkejme hop, ještě jsme neposkočili :-)

New Kids Underground hrají FAUSTA

Tak jsme se zařadili po bok takových veličin alternativního světa jako jsou Art Zoyd a jsa osloveni Jakubem z divadla Maják jsme zvedli faustovskou rukavici. Výsledek je ten, že v týdnu od středy 15.8 do neděle 19.8. 2007 budou New Kids Underground hudebně doprovázet divadelní inscenaci na faustovské téma. Hudba se rozkročila mezi estrádní kabaret a psychadelický minimal. Dramatičtí umělci z divadel Maják a divadla bezdomovců Ježek a čížek jsou ve svých postavách rozmáchnuti zhruba stejně, což spolu s videoprojekcemi a světelnými hrátkami slibuje zajímavou podívanou.

 FAUST

st. 15. 8. - ne. 19.8. 2007 21:00  Praha-Petřín

Lobkowický vodní rezervoár na Petříně (200m od Nebozízku)