New Kids Underground - Novinky | Bandzone.cz

New Kids Underground alternative-experimental / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Kopfrkingl (z CD Na věčnou památku)
    Nezařazeno
  • Invalidní důchod (z CD Na věčnou památku)
    Nezařazeno
  • Proč mi ovinuješ (z CD Na věčnou památku)
    Nezařazeno

N.K.U. Zombie pro(e)ject aneb Noci oživlých mrtvol

(Upraveno: )

Neuvěřitelné. Nemrtví. Nečekaná.

Milí nezapomínající, toto není fakt, toto se skutečně stane! NEW KIDS UNDERGROUND se na přelomu jara a léta 2011 SKUTEČNĚ objeví - na plakátech několika akcí jako jednorázový projekt v rámci známého cyklu Návraty Mistrů zábavy.

Hned zkraje sklidním nadšence, kteří by se mohli domnívat, že půjde o kompletní trojjedinou sestavu i jaderným fyzikem Matějem. Nepůjde. Maces je deponován na jiných akcích, které se (klatě) kryjí s akcemi NKU, ale v budoucnu se snad zesynchronizujeme. Škoda, že jsem proto musel zrušit Luborovi Maťovi naši účast na letošním Skalákovi (Magorovi).

Hrtan kývnul na pár nabídek přátel (mnohé další zaslzen odmítnul) k vystoupení NKU v rámci vyjímečných akcí a festivalů.  Ze všech jsme zahráli na jediném, ale o to více prestižním festivalu Otto´s Birthday na tvrzi v Popovicích. A i když bez Matěje (jenž v ten samý den zajišťoval vystoupení Ivana Mládka), přesto jsme sklidili nečekané ovoce a ovace.

Tuhle novinku budu ještě editovat, protože nic není jisté - a to jediné je jisté.

Stále ve stázi...

Fanfarónským prohlášením navzdory hybernace dětí podzemí trvá. Hrtan je zasmušilý a popravdě tápe v tom co a jak a kým, či bez. Možná, že přijde i DJ 307 (?) :-)

Mág qúílivých zvuků zapouští kořeny v kraji zkamenělých tvorů - Ahoj trilobite! Šamanský dujec v baryton i alt rozbíjí atom volova - a to je taky na plný úvaz. Muž v popředí se už nemůže jen tak kopat do pozadí a jak napřít síly v činy mu nikdo jen tak neporadí. Tak jest.

Je povzbuzující, že přesto přibývají virtuální fans a snad se někdy sejdem tváří v náš obličej, nejlépe na koncertě NKU - to je hezký obyčej, který trochu upadá v zapomění.

Tahle novinka je samo, že,pro novinku samou, ale snad jako špetka naděje poslouží. V listopadu 2010 jsme neoslavili 15. let New Kids Underground (a třiadvacet let od zrodu první formace Hrtana a Jindřicha - Pils Box), a je to vlastně dobře - onanovat se minulostí nemá budoucnost a vůbec ohlížení se není ctnost. Takže zatím nic...

  Poznámka pod čarou: CD ...na věčnou památku, je ale fakt vydařená konzerva a s odstupem jsem si to pustil. Až jsem se divil... dobří jsme byli ač na hrobě našem už bujně kvete býlí (zastarale, knižně - zroj: wikipedia).  poslední... (?)

 

Nové děcko podzemí

Autorská dvojice Jindřich Hamo-u-nd a Pavla dB po devítiměsíční soustředěné práci v domácím studiu v Koněprusích vydávají debutový maxisingl Eliška.

Pavla jako autorka textu není žádným nováčkem, je to její třetí album.  Předchozí desky Anička a Johanka jsou stále populární a udržují si svoji pozici na špičkách odborných žebříčků a posluchačských anket. Jindřich jako výhradní autor hudby si v tomto směru odbyl svoji premiéru. Nutno podotknout, že je to premiéra vydařená. Již na první poslech se nezapře Jindřichův rukopis, zejména v kvílivých pasážích (úááá, eééé).

pokr.příště