Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

NDB acoustic-rock / Pelhřimov

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Letec 312 ×
  • 245 ×
  • Blues pro ovládanou osobu - live 146 ×
  • Rezignace 235 ×
  • Až voda zabublá 184 ×
  • Mouchy 169 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

NDB (No drums band) je uskupení tří dobrovolných hudebníků z Pelhřimova za účelem pobavit sebe i okolní společnost prostřednictvím úderných basových riffů a kytarových akordů, jakož i melancholických saxofonových kejklí a jiných zvláštních souzvuků a dozvuků. Takže... poslouchejte, pište komentáře a snad se někdy uvidíme na koncertě.

Bio a historie

Historie našeho společného hraní sahá už pěkných pár let do minulosti, neboť všichni tři jsme působili v Jazzbandu ZUŠ Pelhřimov. A právě na zájezdu s Jazzbandem v roce 2004 do Itálie, kdy jsme v časných popoledních hodinách neměli na práci nic lepšího než rušit nedotknutelnou siestu mlácením do nástrojů, se zformovalo prvotní uskupení. Zkoušeli jsme všude možně a přehrávali hity od Redhotů, Nirvany, Lucie apod... Ovšem přišly letní prázdniny a po nich jsme se v tomto složení už nikdy nesešli. Nadšení však vydrželo a z části (bicí, klávesy, zpěv) se ve finální fázi "vyvinuly" Pročišťující pilulky Kleeweinovy a z druhé části vede linie k nám.

Na začátku je skupina Zeměvrah čítající v dobách svého největšího rozkvětu sedm členů (bicí, basa, dvě kytary, saxofon, trubka, pozoun), kterou dal dohromady kytarista a skladatel Honza Krejčí. Zeměvrah odehrál dva poměrně úspěšné koncerty a měl docela slušně našlápnuto, ovšem pro většinu členů nastal maturitní rok nebo prvák na vysoký, takže jsme se dohodli na krátké pauze, která trvá dodnes.

Po překonání kritických ročníků na VŠ jsme se sešli v roce 2008, i když pouze ve složení bicí, basa, elektrická kytara, saxofon. Následovalo několik slibných zkoušek. Ovšem pak se objevily názorové neshody s bubeníkem odhledně pravidelnosti zkoušek a vůbec budoucnosti kapely, takže jsme zůstali tři. Následovalo rozhodování co dál. Přece jen jsme byli vždy spíše rocková kapela, kde jsou bicí základ. Ale zkusili jsme to.

Obměnili jsme nástroje, některé songy upravili, složili nové pro současné obsazení a nakonec je z toho hudba, která nás baví.  

 

Současně hrajem ve složení:

Tomáš Starý – akustická kytara, zpěv

Anička Hořejší - saxofon, zpěv, triangl

Robert Kheck - basová kytara, 12ti strunná kytara