Na trati - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Na trati folk-rock / Brno

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Anděl - ochutnávka 1 037 ×
  • Na trati - ochutnávka 1 177 ×
  • Věže Petrova - ochutnávka 999 ×
  • Menuet L.P. 1987 903 × Stáhnout MP3 zdarma

Fanoušci: 11

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
3
Návštěv celkem
8 343
Poslechnuto skladeb
4 179
Profil registrován
22.2.2013

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Roman Horký a Pozdní sběr - Na trati

Roman Horký - zpěv, kytary

Jura Pařez - zpěv, kytara

Jíra Meisner - baskytara, zpěv

Štěpán Baloun - klávesy, zpěv

Karel Macálka - akustická kytara, ukulele, zpěv

Vladimír Třebický - bicí, rytmika

Blanka Šrumová (Tichá dohoda) jh - zpěv

Milan Straka (Buty) jh -  saxofony, klarinet, flétny

 

Bio a historie

Roman Horký a Jiří Pařez se znají z Brna. Potkávali se tam nejen při vystoupeních na trampských a bluegrassových pódiích, ale i na legendárním pátém nástupišti, při cestách z města ven. Jejich hudební cesty začaly hodně podobně, u kytary, zpěvu a psaní vlastních písniček, přesto však většinu svého muzikantského života strávili  jako frontmani kapely. Roman Horký se dostal s Kamelotem od trampského swingu k španělskému flamencu a tropickému folkrocku, Jiří Pařez překročil v Pozdním sběru hranice moderního bluegrassu a zabydlel se v širším proudu moderní country a jižanského rocku. Spolupráce na tomto albu jim umožnila dosažené hudební hranice ještě trochu rozšířit směrem k dospělému současnému modernímu folku.

 Vedle jistého žánrové sblížení – po tolika letech – našli oba autoři a interpreti ještě jednu společnou oblast, a tou jsou texty.  Oba píší o téže krajině, o stejném městě, mluví za téměř stejnou generaci, mají podobné zkušenosti.  Přestože většinu písniček na tomto albu napsal Jiří Pařez, může se hostující Roman Horký u Posledního sběru cítit jako doma. V písničkách se objevuje dnešní Morava se svými kopci, řekami, vinohrady, železničními tratěmi, věžemi, hospodami, místy slavnými i nechvalně proslulými, podvodníky i lidmi, na které se dá spolehnout, prvními a posledními láskami, sny i prohrami.  Zpívat o krajině svého srdce je krásné, a příběh může být klidně i smutný. Krajina, která nemá svoje písně, jako by neexistovala. Kolik známe písniček o současném Brně? Kolik o chytání ryb na Oslavce? Album Na trati, k jehož poslechu nás zve Roman Horký a Pozdní sběr s hosty, zachycuje na novou zvukovou mapu našeho kousku země nové, svěží detaily.