Našrot - Novinky | Bandzone.cz

Našrot hardcore-crossover / Havlíčkův Brod

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Bloody Oil
  Rag(e)time
 • Going To Shamballah
  The Mirror & The Mask
 • Us And Them
  The Guide To The Wild Years
 • 21 Reasons Why White Men Can´t Sing Rap
  Brain Investigator
 • Malá je naděje
  Destructive Tour
1 2 3 4 5 68101317222835445362707782868991 92 93 94 95

Našrot unplugged ve Staré pekárně v Brně

O třetím srpnovém víkendu zahrál Našrot v Brně na festivalu Trutnoff Brnoon Open Air. Ovšem to není všechno – soubor se totiž o tři týdny později do Brna vrátí, ale vše bude jinak!

Našrot je znám coby rámusivé těleso, oblažující publikum decibelovou smrští ve stylu jakéhosi hardcore-crossoveru. Ale má i svou (méně známou) tvář, kdy hudebníci usednou do seslí, chopí se akustických kytar, kontrabasu, bubnu a houslí či saxofonu, a spustí folk-rock & blues v rámci vystoupení obecně zvaného unplugged. Tehdy slyšíte našrotí písně zbavené hlukového nánosu, a s překvapením zjišťujete, že obsahují zajímavé melodické postupy, které bývají jinak skryty. A navíc – spoustu songů ať už autorských, nebo převzatých, předvádí soubor pouze v této polo-akustické formě. Samotný koncert je pak rozdělen na dva poločasy po 45 minutách, po kterých následuje prodloužení, a většinou i penalty. Ty se však kopou až po vystoupení, na baru. A toto celé kompletně proběhne v pátek 9.9. 2022 v Brně v klubu Stará pekárna. Akce je zaštítěna Popmuseem, zabývajícím se starodávnou hudbou, což je zvláštní, neboť členové Našrotu vypadají dosti mladě a zdravě. Tedy… až na zpěváka… a na basistu…vlastně i na kytaristu… bubeník ujde, ale žádná sláva to taky není… Mmmhm…Ale to nevadí, neboť zbytek kapely – je perfektní!

A ještě jedno upozornění: pokud se někdo domnívá, že na unplugged koncertech se jen tiše sedí a nábožně naslouchá výpovědi umělců, Našrotári ho z tohoto dojmu velice rychle vyvedou! Neboť mjůzik of Našrot unplugged je tou nejlepší hudbou do dupáren a tančíren všeho možného druhu, zvláště pak toho pokleslého. Zveme vás tedy - myšleno metaforicky - na taneční parket, jenž bude ovšem onoho večera reálně přeměněn na taneční dláždění. Máte se tedy nač těšit!

Našrot vystoupí v Brně na TrutnOff BrnoOn Open Air Festivalu

Napřed se na obloze objevily jen kouřové signály a posléze ozvaly se vzdálené bubny z indiánského ležení na Sun River - toť neklamné znamení, že hlukové těleso Fanfáre NAŠROTáre Elektrikáre y Decibeláre bylo opět povoláno do zbraně!  A to do moravské metropole, nad kterou létá modrobílá Kometa, a v jejímž centru sídlí ve svém dobrovolném exilu valašský král Polévka, a s kterou je spojena i zpívající a houslující šamanka Ivuška. Ona metropole zove se Brno, a právě tam, v ležení Na Střelnici nastane od čtvrtka 18.8. až do neděle 21.8. obrovské srocení lidu hudbymilovného, zvané TrutnOff BrnoOn Open Air Festival. Samotní Našotári budou svůj decibelový ušní výplach podávat v pátek 19.8. 2022 cca od 17:00. Onoho pátku vystoupí mj. The Sisters Of Mercy (UK), Flamengo, Čankišou, Vítkovo Kvarteto, !V.V.Ú., Echt!, Krajina Ró, Vložte kočku, Vítrholc, Pavel Fajt či Vilém Čok & Bypass a další. Na festu v jiných dnech mj. zahrají Reef (UK), The Dhol Foundation (UK), The Subways /UK), Julian Marley & Uprising (JAM), China Shop Bull (UK), Michal Prokop & Framus Five, Hudba Praha & Michal Ambrož, Dunaj, Petr Váša & Ty syčáci, Robert Křesťan & Druhá tráva, Jaroslav Hutka, Záviš, Povodí Ohře, Garage & Tony Ducháček, Buty, Monkey Business, Terne Čhave, Cocotte Minute, Kurtizány z 25. Ave, Davová psychóza, BB Ivana Mládka, Mucha, Aneta Langerová, Švihadlo,  Budoár staré dámy, Circus Problem, Turnová & Hradil, The Primitives Group, Velvet Underground Revival, Čočka, SBK, Vrbovskí víťazi, Tygroo, Hrubá hudba, Mutanti hledaj východisko a další.

A ještě mesidž týkající se merchu - Našrot sebou přiveze poslední kousky kompilačního 3CD „The Best Of Našrot: Back To The Past“ (výběr 34 skladeb z let 1989 – 2018!!), které je téměř vyprodané. V pátek 19. 8. odpoledne prostě není jiných cest, než těch, které vedou do Brna na festival TrutnOff BrnoOn!!

Našrot v Polici u Jemnice na akci BIGBEAT & dětský den

Až to skoro vypadá, že strašlivé NAŠROTárium dělá nějakou tour de Vysočina. Soubor totiž z HB opět zamíří na jih, dokonce do jejího nejjižnějšího cípu – v něm nachází se obec Police, pro lepší orientaci Police u Jemnice. A v této Polici jest zámek, v jehož areálu konají se neobvyklé kulturní akce. Kupříkladu v sobotu 13. 8. 2022 to bude akce s názvem „BIGBEAT & dětský den“. Asi takhle: do 16:00 to bude dětský den, a od 16:00 už jen ten bigbeat. Vedle Našrotovců vystoupí ještě J.J. Neduha & Extempore (alternativní rock), Los Perdidos (crossover - HC-punk-ska-latino), Sbor břežanských kastrátů (rock-blues aneb pomsta C&K Vocalu), Motl Family (underground), Freedom (rap-hip-hop), Pepa Klíč (písně s violoncellem). Moderovat bude Arnošt Motl, Našrot vystoupí pravděpodobně někdy večer. Nicméně, připonavštivte Polici, sedněte na lavici, nebo křepčete v ulici, žerte smaženou krkovici, zahrají vám bigbítoví komici i symfonici!

1 2 3 4 5 68101317222835445362707782868991 92 93 94 95