Naked Floor - O kapele | Bandzone.cz

Naked Floor rock / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • The Magic Tree (2015)
    Nezařazeno
  • Your Star (2013)
    Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv, Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Naked Floor (ČR)


Nejen klubová energetická terapie kytarou čtveřice Naked Floor z Ostravy, která má sílu ohnivého plamene ze zipáku.

Čtyřka Naked Floor s hlavou v oblacích a přitom pevnou půdou pod nohama předvádí elektřinou prošitý styl. Svůj první koncert odehrála v Boomerangu v době, kdy byla jeho dramaturgem Zlata Holušová. Skupina Naked Floor se na hudební scéně pohybuje od roku 1999 pod taktovkou bandleadera Alexe Lasáka. U jejího vzniku stál i první bubeník kapely Petr Vavřík. V kapele se kromě něj donedávna vystřídalo několik hudebníků. Nejen název Naked Floor, představující nosný a pevný základ, je dokázal stmelit a vytvořil současnou podobu „naked“ čtveřice. „Tím pevným základem je důvěra v něco víc, než nabízí povrchní stránka života moderní společnosti. A taky víra v to, co děláme. Všechno se pak vrátí v podobě zpětné vazby publika a naplnění z toho, že pro lidi naše hudba něco znamená,“ popisuje své pocity frontman kapely Alexandr Lasák pro webový časopis Sokolská 33.

První singl Selfmotion (2001) a jeho tři skladby s sebou přináší i chytlavou Voices o vyjádření stavu mysli na pomyslném výletě do lidské hlavy. Následuje druhé melancholičtější demo s názvem Single (2003), na kterém se už podílel současný baskytarista Pavel Balon. Později přišlo album Human Race (2008), které shrnuje tvorbu Naked Floor od počátku jejího vzniku. Album spatřilo světlo světa ve spolurežii kytaristy, producenta a zvukaře Libora Mikošky a finálního masteringu se zhostil baskytarista skupiny Buty Petr Vavřík. Vydařená funky skladba s kritickým textem What To Save vznikla za doprovodu Davida Straky hrajícího na klávesy. Pacifistická titulní skladba Human Race je o stavu naší společnosti a o střízlivém a nekonformním pohledu na ni. Upřímný song One Liar přiznává, že občas každý lžeme. Rok 2012 uvítal Queen of Someone Else. Současná pecka má svůj klip, kde se kapela ukazuje v pravém světle.

Naked Floor vystupovali s kapelami jako Narvan, November 2nd, The Exposed (UK), Tibet, Robson atd. Skoro od počátku svého vzniku je při živých vystoupeních doprovázeli vážení hosté. Pavel Kučera (Robson, Neo Chess Sunny Rock And Roll Band), známá ostravská ikona, v kapele Naked Floor působil několik let. Nechyběli ani Rosťa Petřík z Úspěchu, Franta Kuča a Viktor Dořičák z Café Industrial, Martin Sliž z tehdejší kapely Sting Me Band, Honza Gajdica z Jeseteru, Vladimír Skórka či Tobi z Robsonu, Štěpán Gruchala z Bluesquare a mnoho dalších.

Frontman Alex Lasák skládá texty při výpravách do svého světa za vlivu myšlenek a nálad vnějšího okolí. Hned v prvopočátku ho inspirovala deska skupiny Pearl Jam Versus. Naked Floor tak nesměřují tradiční klasickou rockovou cestou ani mainstreamem. Alternativní rock kapel jako The Doors, Led Zeppelin nebo Jack White, The Raconteurs, The White Stripes zanechaly v tvorbě Naked Floor jizvy.

Alexandr Lasák, zakladatel projektu, „hlas“ kapely, zpěvák, kytarista a textař
Pavel Balon, „spodky“ kapely, baskytarista
Lukáš Niedoba, „střelec“ kapely, kytarista
 
V současné semknuté sestavě se silnými základy mají Naked Floor nevyzpytatelný potenciál. Čtveřice hudebníků vytváří na pódiu živý organismus. Jsou specifičtí a dokážou podat našlapaný výkon. Na žádné žoviální výstupy si přitom nepotrpí. Kapela Naked Floor je hrdá na benefiční koncerty, které pořádá. Alternativní rock v jejich podání umí poctivě zhypnotizovat. Když udržíte rytmus, může se stát, že vás provokativně nesmete ze stolu, ale rovnou z podlahy.

Autor: Lenka Papřoková

Bio a historie

Diskografie
2001 - Selfmotion (DEMO)
2003 - Single (DEMO)
2008 - Human Race

Historie kapely v datech

2000 - Zábavová kapela "Propast" se rozpadá a vzniká seskupení bez názvu. Z původních 6 členů zůstává Petr Vavřík (Vávra) a Alexandr Lasák (Alex). Mezi ně přichází kytarista Martin Dej (Dejovec). Záhy se trio doplňuje dalším členem - Miroslavem Havláskem (Feferonem) na baskytaru.

2001 - Miroslav Havlásek (Feferon) odchází z kapely. Na baskytaru jej nahradí Daniel Růžička (Růža) - ex.kapela Black Rose. Kapela nahrává první demosnímek s názvem SELFMOTION jež obsahuje skladby: "Voices In My Head", "Concrete", "Your Snare".

2002 - Martin Dej opouští kapelu a přichází nový kytarista Daniel Schwan (Max). V této sestavě kapela koncertuje do října 2003.

2003 - Růžu nahrazuje současný baskytarista Pavel Balon (Pája). Kapela nahrává demosnímek s názvem "SINGLE" jež obsahuje skladby: "Sometimes", "Crowd Of People", "Keep Open Your Eyes".

2004 - Pavel Kučera (Kuča), člen kapely Robson, se ke kapele přidává nejprve jako externí člen a záhy přechází do role stálého vokalisty. Z kapely odchází Petr Vavřík (Vávra) kvůli rodinným povinnostem. Nahrazuje jej nový hráč na bicí nástroje Petr Balon (Morris).

2006 - Daniel Schwan - Max odchází z kapely a nahrazuje jej Lukáš Niedoba – Luke, elektrická kytara.

2009 - Petr Balon (Morris) odchází z kapely.

2010 - Marcela Gielerová (Mercy) se připojuje jako nový hráč na bicí nástroje.

2011 - Marcela odchází z kapely.

2012 - K NF se přidává nový bubeník, Petr Novák.

2013 - Původní bubeník Morris se vrací do kapely.