mulpHia - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

mulpHia industrial-electronica / Kutná Hora

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • mulpHia - Pereat! 2011 album snippets
  Nezařazeno
 • mulpHia - time is running out (WARTORN)
  Nezařazeno
 • mulpHia - torn (WARTORN)
  Nezařazeno
 • mulpHia - feeding time (BLEEDING)
  Nezařazeno
 • mulpHia - time4 (BLEEDING)
  Nezařazeno
 • mulpHia - re-deemer (BLEEDING)
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Syntezátor / Sampler, Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.
Captcha obrázek

Dodatečné info

http://www.mulphia.net/

http://mulphia.bandcamp.com/

mulpHia je v současnosti one-man studio projekt z Kutné Hory tvořící mix temné elektronické hudby (dark-wave, ebm, electro-industrial, dark ambient atd.) vydávající u Advoxya records. Na české scéně působí cca od roku 2001.

Bio a historie

Co mi paměť sahá muziku jsem začal dělat hodně, hodně dávno na 8-mi bitovém Atari 800XE v prográmku CMC, postupně s přechodem na PC jsem prošel přes Fasttracker, Buzz, ReBirth atd. k tehdejšímu Fruity Loops. V tom jsme s Markem Pešoutem začali tvořit první e/Wire fláky hodně ovlivnění muzikou FLA. Následně po vzniku nějakých celistvějších dem jsme předvedly, často za doprovodu živých bicích páně Kryštofa Peterky z Immunology či originálních pohybových kreací individua známého jako HerrIch, několik zajímavých živých vystoupeních v pražských klubech a na několika velmi zajímavých festivalech :). Následně mou myslí začal bouřit démon nenávisti k stávající tvorbě což také vedlo k zastavení projektu a plnému věnování se sólové dráze, již pod mým internetovým alter egem mulpHia. Po několika volně vypuštěných demech přišlo oslovení z vydavatelství Advoxya. Následné kroky již byli nevyhnutelné. Stažení volného materiálu. Jeho předělání a jeho následné oficiální vydání. Posléze proběhlo několik více či méně povedených vypeklených vystoupení za podpůrné palby Helláckého odporníka Jiřího Sedláčka v temnosvětě známého jako FouSage. Po několika odehraných šarádách následovalo totální zkolabovaní organismu na opětovnou nechuť a uzavření se do světa vlastního domácího studia. V současné době se v mém samozvaném studiu "mayhem+implant" vaří několik zásadních projektů/desek a doufám, že při nejbližším očekávaném návratu na podia české scény bude stoprocentní většina věrných více než potěšena, jak materiálem tak i velmi povedeným zvukem.

Studio setup
PC Intel i5 661/x64 w7/8GB - 2x Dell u2410 - Focusrite Saffire 6 - Apple Mac Mini Intel Core 2 Duo/2GB - Korg MicroX - Korg MS2000 - Korg Polysix - Waldorf micro Q - Waldorg Blofeld - Alesis SR-16 - Alesis iMultimix 8usbfx
2013 - live setup:
Touchpad PC + hp pavilion dv6 + M-audio Axiom 25 + Akai Synthstation25 + iPod Touch 4th + Korg mini-KP + (Waldorg Blofeld) + Behringer Virtualizer pro + Alesis QuadraVerb + Boss CS3 + Boss PW2 + Boss DS1 + Boss BF2 - (Alesis iMultimix 8usbfx)