Mothers Follow Chairs - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Mothers Follow Chairs blues-soul / Přerov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • I´d rather go blind - live Český rozhlas Olomouc 2009
    Nezařazeno
  • Ghetto Child - cd A soul to go - 2007
    Nezařazeno
  • Blow to blues - cd A soul to go - 2007
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

MOTHERS FOLLOW CHAIRS
Přerovská blues - soulová skupina vznikla v roce 1999. Už rok po svém založení se účastí na mezinárodním festivalu Blues Alive v Šumperku zařadila mezi nepřehlédnutelné interprety tohoto žánru. Na prestižní festival postoupila kapela poté, co na jaře roku 2000 zaujala porotu doprovodného projektu festivalu Blues Aperitiv,jenž každoročně vyhledává nadějné bluesové talenty. Kapela poté účinkovala na doprovodné scéně a v plánu byl ještě pravidelně pořádaný koncert ve věznici Mírov. Ten byl ovšem tehdy zrušen kvůli útěku jednoho tamního mediálně známého trestance.Po úspěšném vystoupení kapely na doprovodné scéně Blues Alive následoval rok intenzivního hraní po českých, moravských a slovenských klubech. Ten završilo další úspěšné vystoupení na Blues Alive v roce 2001, tentokrát již na hlavní scéně festivalu a po něm se skupina na několik let odmlčela. Důvodem byly mateřské povinnosti zpěvačky. Hrát skupina začala až v roce 2005 v obměněné sestavě. Do kapely přicházejí noví dva členové, neboť někteří muzikanti z dřívější sestavy se tou dobou již plně věnují vlastním projektům.Dosavadní členy skupiny - zpěvačku Petru Polákovou - Uvírovou, klávesistu Pavla Dědka a baskytaristu Martina Chytku proto doplňují kytarista Bohdan Mrtvý a bubeník Patrik Stoklásek.
Pro Mothers Follows Chairs je typický drásavě temný soulový projev zpěvačky. Skupina při sestavování svého repertoáru čerpá z bluesových standardů, které přetváří vlastními aranžemi, obdobným způsobem jako současné americké hvězdy blues a soulu - například Kassandra Willson nebo Shemekia Copeland. „Jde většinou o dávno zašlý song v nové a živější upravě," říká zpěvačka, podle níž kapelu nejvíce lákají jak bluesové standardy, tak i skladby, které nejsou moc známé.„Důležitý je pro nás náboj, který píseň má,"dodává.
Za dobu svého účinkování se skupina MFCH objevila na mnoha festivalech - mimo jiné Jazz Goes To Town v Hradci Králové, Československém Jazzovém Festivalu v Přerově, festivalu Jazz Night ve Zlíně, festivalu Evropské Jazzové Dny Hranice, International Blues Night v Přelouči, na Bluesovém podzimku v Holešově, Living Blues Festival v Bratislavě, či také na folkové Zahradě v Náměšti na Hané. Hrála v desítkách klubů v Čechách i na Moravě, mimo jiné v klubech Golem ve Zlíně, Jazz Tibet Club v Olomouci, Ponorka
v Olomouci, Černý Pavouk v Ostravě, Galerka v Novém Jičíně, Akord v Praze, na Slovensku pak např.v klubu Aligátor v Bratislavě. Nevyhýbá se také ani koncertům pod širým nebem. Takovýmito akcemi jsou např. městské slavnosti, majálesy, či akce k významným, nebo výjimečným událostem. V červnu 2007 to byl například koncert při příležitosti návštěvy města prezidentem republiky Václavem Klausem v Kojetíně.
V září 2007 pokřtila v klubu Stará Pekárna v Brně své první „velké" CD s názvem „A soul to go", které vznikalo v létě ve Studiu "V" ve Zlíně pod taktovkou baskytaristy Petra Vavříka, který je (mimo jiné)baskytaristou skupiny Buty. Ten také spolu se zákládajícím členem MFCH a kytaristou Ivanem Němečkem na CD hostuje v jedné z písní. Záznam z koncertu v Brně vysílala Česká televize v listopadu v pořadu Blues ze Staré Pekárny. V listopadu také skupina natočila TV pořad Dobré ráno s ČT. Nové CD představila kapela rovněž v pořadu Rokle Českého rozhlasu Olomouc, v pořadu Rendez-vous v Českém rozhlasu Brno, či v pořadu Rádia Proglas. Ukázky z CD je možno také občas zaslechnout v jazzovém pořadu Jany Koubkové na ČR3 Vltava, na vlnách Českého rozhlasu Ostrava a v dalších rozhlasových pořadech.