Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mošny acoustic-folk / Brno

„14.12. Křest CD Dej si čas v brněnském Café Práh“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Novinky

1 2 3 4 5 6 79111315171921 22 23 24 25 26

Dej si čas

Dali jsme si na čas, ale je to tady! Naše nové CD právě spatřilo světlo světa. Slavnostně ho pokřtíme na koncertě v brněnském Café Práh v sobotu 14. prosince. A co od něj můžete čekat?

„Dej si čas“ je šesté album brněnské folkové vokální skupiny Mošny, jehož název odkazuje na desetiletý odstup od vydání jejich posledního nosiče. Při nahrávání se tentokrát muzikanti spolehli (kromě pár vstupů hostujícího perkusisty) pouze na vlastní síly, aby zvuk odpovídal co nejvíce jejich současnému pódiovému projevu. Stálou devizou zůstává důraz na vícehlasý zpěv (šestihlasy v písních zpívaných a capella – je jich na CD tradičně asi třetina – a pětihlasé sbory doprovázející jednotlivé sólové zpěváky v ostatních skladbách nahraných s kapelou). Novinkou oproti minulým kolekcím je zařazení nových hudebních nástrojů, které se v posledních letech objevily v rukou samotných Mošen. Kromě tradiční kytary, kontrabasu, baskytar, fléten a foukací harmoniky tedy můžete slyšet i akordeon, tři různá ukulele a v jedné skladbě i banjo, melodion či kravský roh. Z autorského hlediska zůstává takřka výhradním skladatelem dvorní autor skupiny – jejich dlouholetý kamarád brněnský písničkář Ivo Cicvárek. Autory textů jsou téměř rovným dílem Petr Sedláček (spolupracující s Mošnami již na minulém projektu), zmíněný skladatel Ivo Cicvárek a pražská básnířka Daniela Weber, jeden text napsala přímo pro mošní zpěvačky brněnská písničkářka Lada Šimíčková. Pro zpestření repertoáru zařadily Mošny na své nové album i jednu a capella úpravu písně Karla Kryla (Morituri te salutant).

Nahrávku pořídil a režíroval ve svém studiu člen skupiny Jakub Šimáně, masteringu se ujal Broněk Šmid a krásný historizující booklet s fotografiemi Martiny Trombikové vytvořil Radek Doleží.

Skladby:

1 Tichý hlas / 2 Vestoje / 3 Africký večírek / 4 Vrabec / 5 Zběh / 6 Lávky / 7 Nadosah / 8 Domácí štěstí / 9 Stříbro v zrcadle / 10 Johanka / 11 Morituri te salutant / 12 Námořnice / 13 Vítr

Mošny:

Jiří Kačer Mrázek (zpěv, kytara, akordeon, ukulele, banjo, melodion, perkuse), Alena Milichovská a Kateřina Svobodová (zpěv), Kamila Šebestová (zpěv, ukulele), David Gregor (zpěv, ukulele, foukací harmoniky, grumle), Jakub Šimáně (zpěv, kontrabas, baskytary, perkuse), Petra Kališová Václavíková (flétny, kravský roh), Petr Hladík j.h. (bicí, perkuse)


A prázdniny jsou zase tady!

Letos v létě nás budete mít možnost slyšet živě jen čtyřikrát (a pokaždé v malilinko jiné sestavě!) - nenechte si proto ujít některé z našich následujících vystoupení.

V sobotu 13.7. to bude na festiválku Úlety 2019 ve Velkých Bílovicích (Mošny ve 20 h), v neděli uskutečníme náš celovečerní koncert na kolonádě v Lednici (začátek v 19 h) a v sobotu 20.7. se zúčastníme nového jihočeského festivalu Folkový Pluháč v Pluhově Žďáru (Mošny od 18 h).

Na konci prázdnin pak tradičně vystoupíme na nádvoří blanenského zámku (náš koncert proběhne ve středu 28.8. od 19 hodin.

Přejeme všem našim fanouškům krásné léto!

PS: CD je dotočené, momentálně chystáme obal - těšte se! :-)


Léto se blíží!

Podle počasí už léto dávno začalo, ale kalendář bude ještě chvíli otálet. Kde nás můžete začátkem léta vidět a slyšet? Například v neděli 3. června od 17 hodin spolu s kuřimským sborem K dur v jeskyni Výpustek nebo v sobotu 23. června v odpoledních hodinách v rámci akademické přehlídky A-Fest (letos v hodovém areálu v brněnských Řečkovicích) či v sobotu 21. července s našimi kamarády ze skupiny Jen tak tak na nádvoří zámku v Žirovnici. Přejeme všem krásné léto 2018!


1 2 3 4 5 6 79111315171921 22 23 24 25 26