Moca Soul Band Zdeňka D. Blažka - O kapele | Bandzone.cz

Moca Soul Band Zdeňka D. Blažka blues-soul / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Shooting Star/Z.D.Blažek
  Nezařazeno
 • Ticket To Ride/Lennon McCartney/arr ZDBlažek
  Nezařazeno
 • You Can´t Judge the Book/W Dixon/arr ZDBlažek
  Nezařazeno
 • Will You Still Love Me/C King/arr ZDBlažek
  Nezařazeno
 • Proud Mary/J Fogerty/arr ZDBlažek
  Nezařazeno
 • All You Need Is Love/Lennon McCartney/arr ZDBlažek
  Nezařazeno
 • Don´t Jump The Curb/Z.D.Blazek
  Nezařazeno
 • How Sweet It Is/James Taylor
  Nezařazeno
 • El Foucarillo/Z.D.Blazek
  Nezařazeno
 • Fool On The Hill/Lennon/McCartney/arr.Z.D.Blazek
  Nezařazeno
 • Have You Ever Seen The Rain/J.Fogerty/arr.Z.D.Blazek
  Nezařazeno
 • Kdo posílá déšť/Z.D.Blazek
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Současná sestava:

 

Zdeněk Denis Blažek - varhany B3, el. piáno, zpěv.  Pavel "Bob" Kramár - bicí. Víťa Starka - kytara, zpěv. Ivo Kafka - basová kytara

Občas hostuje Tomáš Továrek na příčnou flétnu a alt saxofon, Petr "Pipin" Plachý - konga, perkuse, Robert Rouš - kytara  

Kapela hrává v obvykle v Brně v jazz baru "U kouřícího králíka" (Křídlovická/Václavská), v klubu "Rusty Nail" (Rezavý hřebík) Veveří 57, Brno a v hudební kavárně "Stará pekárna", Štefánikova 8. Zúčastnili jsme se několikrát festivalů "Jazz v pivováře" v Dalešicích a festivalu na hradě Veveří, na jihlavské velkolepé pivovarské akci "Dny Ježka" a na mini festiválku v Mladém Bříšti u Humpolce "Jazz ve dvoře"

Hrajeme tzv. "bílý soul" (něco na způsob kapel Joe Cocker, Steely Dan . . .) - prostě rhythm & blues 60´a 70´léta a tomu odpovídá i vlastní tvorba a aranže. Repertoár nám stačí na běžný čas od 20:00 do 01:00 se třemi 20min přestávkami, tj. 4 hodiny čistého času. 

Dokážeme kapelu i zredukovat, tj. jsme schopni hrát prakticky i ve čtyřech lidech.

Bio a historie

Současná kapela vznikla v r. 2003 z původního jazzově orientovaného Mocca Bandu (dále jen MB) založeného v r. 1988 v kanadském Montréalu (Mocca = akronym pro MOravian-CAnadian). Kapelník Zdeněk Denis Blažek se v r. 1992 vrátil z emigrace a společně s vynikajícím bubeníkem Petrem Kudibalem dal dohromady brněnskou sestavu, hrající jazz-rock a latinu. MB nahrál vr. 1991 několik skladeb v brněnském rozhlase, dokonce i s několika původními členy z Kanady - byli to kytarista Freddy Rizk, žák velikána jazzové kytary Joe Passe a vibrafonista, basista a vynikající aranžér Eval Manigat (+2008). Hráli i na jazz festivalu na hradě Roštejn. O vánocích 1991 Freddy Rizk opět přijel do Brna a spolu s MB a Gunterem Kočím (+2012) doprovodil Ládi Kerndla na vánočním koncertě v HaDivadle, v Sukově ulici. MB později účinkovali několikrát v Chorvatsku ve městě Stari Grad na ostrově Hvar. První album "Káva, víno, pohoda"  (Coffee, Wine & Peace Of Mind) natočil MB se zpěvačkou Gábi Kočí živě ve Skleněné louce (1996).  Dlužno podotknout, že na druhé desce kapely "Jednohubky" (Appetizers) z r. 2001 hraje jako host na hamondky (Oberheim DB3) bývalý žák Z.D.Blažka, v současnosti velmi uznávaný jazzový varhaník Ondra Pivec

Youtube Video k4dORfuPiIgYoutube Video k4dORfuPiIg

Na konci roku 2003 se hudební orientace kapely změnila směrem k bílému soulu a rhythm & blues. Z.D.Blažek vyměnil bezpražcovou basovou kytaru za hamondky a el.piáno, za bicími seděl Miroslav "Kyseláč" Veselý, Vojta Bystrý, Petr Ciegel, Míra Novotný, Mirek Richter a Pavel Koláček, u kytary se vystřídalo také několik hráčů - Petr Šuráň, Jiří Dvořák, Miloš Janča (+2009), Ruda Hammer, Petr Blažek, na foukací harmoniku Pavel Hrůza a Miloš Kocman, na basu Ondra Čech, později Ondra Klusáček a Laďa Krajča a na alt saxofon Honza Vašina a Tomáš Továrek.