Mimosféry - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Mimosféry pop-rock / Kolín

„Nahráváme novy singl "Pod vodou"!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Kapela Mimosféry je parta kluků, které spojuje nadčení a radost z hudby. 

Hrajeme ve složení:

  • Marek Jelínek - kytara, zpěv
  • Jakub Štefanec - piáno
  • Ivan Dušek - baskytara
  • Radek Laci - cajon, perkuse
  • Dalibor Hrubeš - el. kytara

Pro více informací: www.facebook.com/mimosferyofficial

PS. Web se připravuje. Díky za pochopení.

Bio a historie

Konec znamená nový začátek. To platí vždy a všude. Po více než deseti letech koncertování s rockovou kapelou si Marek uvědomil, že jít cestou „dle šablony“ a tvořit hudbu jen proto, aby za každou cenu oslovila davy lidí, ho vlastně vnitřně nenaplňuje.

„Najednou jsem skončil zavřený v bytě s kytarou (na kterou neumím hrát dodnes) a myšlenkou, že budu hrát sám a časem potkám lidi, kteří budou na stejné vlně jako já a budeme hrát to, co nás baví. Budeme hudbu tvořit se stejným cílem.. s nějakým hlubším posláním, které nás bude spojovat,“ (Marek)

Při nahrávání svých prvních písniček v kolínském studiu Lukáše Vacka zcela náhodně potkal klavíristu Jakuba, který se také muzice věnuje již od dětství. Slovo dalo slovo, nota dala notu a za několik dní kluci vystupovali poprvé spolu v pražském RockCafé. Tam se oba ujistili, že tahle muzika dává smysl a začali vytvářet nové písničky. Nutno říci, že si Kuba s Markem po kompoziční stránce neuvěřitelně „padli do noty“. Empatie a lehkost, s kterou doplňují své nápady, leckdy udivuje i je samotné.

Po pár měsících se začali poohlížet po cajonistovi, který by zastával rytmickou složku kapely. Na inzerát jako jediný odpověděl Radek (Jakubův spolužák z VŠ).
Radek na první zkoušce hrdě prohlásil: „Neumím hrát na Cajon!“ a začal bubnovat na jakýsi africký bubínek. Přestože mu tenkrát chyběly dva předpoklady, aby byl dobrým cajonistou (neměl cajon a neuměl na něj hrát), kluci v něm viděli takové nadšení a motivaci hrát, že ho s grácií přibrali do party.

„Radek vyrůstal v dětském domově, aniž by poznal své rodiče a dětství rozhodně neměl jednoduché. O to víc nás s Markem překvapilo, jak pozitivně a odhodlaně se svým životem naložil. Má u nás zasloužený obdiv za to, že se dokázal svépomocí postavit na vlastní nohy a navíc přitom ještě působit ve spolku, který se snaží zlepšovat prostředí v ústavních zařízeních. Jelikož nám to rozhodně není lhostejné, rozhodli jsme se ho v jeho úsilí maximálně podpořit. A právě díky tomu jsme kapele udali nový směr, který změnil pohled na svět nejen nám samotným.“ (Kuba)

A tehdy se rozjelo něco, co už nejde zastavit. Kapela vyrazila na „tour“ po českých dětských domovech, kde krom písniček rozdávala a stále rozdává lásku, energii, naději a radost těm, kteří ji potřebují nejvíce.

Téměř po roce se Mimosféry rozrostli o usměvavého kytaristu Dalibora a baskytaristu Ivana.

„Daliborova klidná veselá náladička nás všechny uklidňuje a navíc svou elektrickou kytarou krásně zkrášluje písňové aranže.
Ivan je na rozdíl od nás všech pragmatik a realista, který nás dokáže naopak posadit na zadek, když je to potřeba. Nápad s rozdáváním pocitů štěstí se mu dokonce zalíbil natolik, že si koupil i nové struny a opět hýří hudební aktivitou.“ (Marek)