Michael Hejč - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Michael Hejč crossover / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Vltava 447 ×
  • Éliška 372 ×
  • Carpe diem 325 ×
  • Lazebník seville 267 ×
  • Nature boy 242 ×

Fanoušci: 14

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
5 921
Poslechnuto skladeb
1 653
Profil registrován
2.3.2011

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Michael se narodil 10. ledna 1983 v Praze. Od roku 1988 začal aktivně studovat hru na housle. Chodil na Základní uměleckou školu a během přípravy se zúčastnil celostátní houslové soutěže kde získal 3. místo (1992), také několikrát vystupoval v Rakousku. V roce 1998 byl přijat na pražskou konzervatoř s klasickou hrou na housle, kde mu ještě kromě houslí přibyla hra na klarinet, klavír a flétnu. O pět let později (2003) se zúčastnil mezinárodní soutěže Yamaha kde se umístil na 1. místě v oboru houslí a tentýž rok úspěšně odmaturoval. Ve studiu pokračoval na Vyšší odborné škole hudební a diplomovou práci věnoval světové houslistce Vanesse Mae.
Už roku 2001 přičichl i k jinému žánru než ke klasickému a začal se věnovat také hudbě populární, kdy první popud byla možnost spolupracovat s tureckou zpěvačkou Asli, a pak se začaly nabídky jen hrnout – např. spolupráce a hostování s Richardem Pachmanem na jeho CD.
1) RP 1993-2003
2) Gloria
3) Piano Violin – zde hraje jako sólista s Filharmonickým orchestrem.
Absolvovali společně vánoční turné 2003 a multimediální koncerty v klubu Lávka a na Křižíkově fontáně.
V roce 2004 a 2005 jel společné turné po Bulharsku s Petrou Janů, Martinem Maxou, Láďou Kerndlem, Terezou Kerndlovou a Jarkem Šimkem. O dva roky později hostoval na CD Hynka Tomma „To jsem já" kde vytvořili několik duetů. Michael také vystupoval s Darou Rolinc, Viktorem Dykem, americkou rockopera zpěvačkou Angel Eyedelism a Zuzou Novou.
Mimo jiné Michael patří mezi metrosexuály a ikony české módy.
V roce 2007 získal Oscara Melnice módy.
Dne 7.11.2007 bylo pokřtěno debutové album Michael Hejč Hejčkání.
V roce 2008 mimojiné 2x uspěšně vystoupil před 18000 lidmi v pražské O2 Aréně.

Bio a historie