Metronome Blues - O kapele | Bandzone.cz

Metronome Blues alternative / Brno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Vicious Circles
  Vicious Circles
 • Ex-Smiths
  Vicious Circles
 • OCD
  Vicious Circles
 • Shake Hands
  Vicious Circles
 • Virtual Door
  Vicious Circles
 • Lonely Sun
  SIDES
 • Fickle
  SIDES
 • Phase
  SIDES
 • The Wireless Enemy
  SIDES
 • Dub Pig
  Metronome Blues
 • Black Fire
  Metronome Blues
 • Faces
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Rhys Braddock - kytara, zpěv, bicí

*****

(Honza Čapek - ex - basa)

(Lukáš Baumann - ex - bicí)

(Lukáš Kytnar - ex - bicí)

Bio a historie

METRONOME BLUES se poprvé zjevil na začátku roku 2015 coby sólo projekt Novozélanďana Rhyse Braddocka, jedné poloviny noisového dua Gerda Blank. Brzy se připojili Honza Čapek (basa)  a Lukáš Baumann (bicí) a společně se vydali do světa klubů a festivalů. Jako kapela si začali vytvářet skvělou reputaci živelných koncertů. Jejich hudba divoce krouží mezi post-rockovou improvizací a hlukem space-Krautrocku, přes manické post-punkové jamy až po smyčkovité groovy.

Prvním počinem bylo stejnojmenné album, Metronome Blues, které vyšlo jako debut Rhysova sólo projektu digitálně v červnu 2015.  Bylo nahráno v letech 2000-2008 v různých městech a v různých studiích v Melbourne, Tokiu, Londýně a v New Plymouth na Novém Zélandu. Druhé album “SIDES” nahráli Metronome Blues už jako kapela a vydali v roce 2016 skrze hudební Full Moon Magazín. Z tohoto alba pocházejí i dva singly, ke kterým vznikla videa, “Lonely Sun” a “War Crimes”.

2018 vydali Metronome Blues svoje třetí album “Vicious Circles” pod hlavičkou nezávislého labelu, Happy Mutant. Svým názvem album odkazuje na pocit, že jsme jako společnost uvízli v sestupné spirále, jak mediálně, tak i kulturně a politicky.

V létě 2018 vytvořili speciální hudbu k filmu F.W. Murnaua - Faust (1926) a odehráli živý soundtrack na festivalu Letní Filmová Škola v Uherském Hradišti, kde sklidili velký úspěch.

Na podzim 2018 se Rhys vrací ke svému sólo projektu. Přepracoval spoustu materiálu do elektro-akustických kompozic, vrstvených loopů a noisu a vystupuje sólo nebo ve spolupráci s hostujícími umělci. V roce 2020 vydává nové album, "Garden of Eden", polemizující s protikladem metronomu a blues.

-----

METRONOME BLUES sprung to life in 2015 as the post-Gerda Blank solo project of Czech residing kiwi-expat Rhys Braddock. It soon morphed into a real band. Czechs Honza Čapek (bass) and Lukáš Baumann (drums) are the backbone for Rhys’ sonic wanderings. They soon hit the road and explored the world of music clubs and festivals where the band started building a solid live reputation. Their moody and unpredictable music veers wildly from post-rock improv workouts to droney space-Krautrock, through manic post-punk jams to gentle looping grooves.

Their eponymous first album, “Metronome Blues”, which was released digitally in June 2015 as the original solo project, was recorded in various cities and studios between 2000-2008: Melbourne, Tokyo, London and, finally New Plymouth, NZ.

Their second album "SIDES" was released in 2016 through Prague-based Full Moon Magazine. Two singles "Lonely Sun" and "War Crimes" were taken from this album.

New album "Vicious Circles" was released on January 18th, 2018 through Czech indie label Happy Mutant. The title is a reference to the feel of the society currently living in a cycle of viciousness, media-wise (echo-chamber), culturally (tech), politically.

Their last project was the live soundtrack to F.W. Murnau’s silent movie - FAUST (1926), which they performed at the 44th Summer Film School Festival in Uherské Hradiště, CR (August 2018) where Metronome Blues gained a positive response both from the film viewers and music critique.

In Autumn 2018, Rhys moves back to a solo project again, performing with guest artists. He has reworked a lot of material into drum machine-led electro-acoustic compositions, layering loops and noise on top. A new album, Garden of Eden was released in Spring 2020, which is a quite departure from the last two albums.

 

http://www.fullmoonzine.cz/film-a-ziva-hudba-friedrich-wilhelm-murnau-vs-metronome-blues

https://wave.rozhlas.cz/deska-tydne-metronome-blues-opisuji-bludne-kruhy-rocku-presto-zustavaji-6703476

http://www.ireport.cz/clanky/recenze/recenze-metronome-blues-rozpoutali-elektrizujici-kytarovou-bouri 

 http://alterecho.muzikus.cz/recenze/bedekr-14-2016.html

http://www.fullmoonzine.cz/novinky/metronome-blues-a-dva-krty-sides

http://alterecho.muzikus.cz/novinky/metronome-blues-predstavuji-dalsi-singl-z-nove-desky-ta-vyjde-v-srpnu.html

http://www.fullmoonzine.cz/clanky/klipytipy-metronome-blues-lonely-sun

http://frontman.cz/metronome-blues-sve-hypnoticke-hlucne-groovy-posouvaji-dal

http://www.fullmoonzine.cz/galerie/veena-my-disco-metronome-blues-09-06-2016-kabinet-muz-brno

http://www.fullmoonzine.cz/gram-bazaar-teepee-metronome-blues-lightning-glove-20-2-2016-papirna-plzen

http://www.fullmoonzine.cz/hollowmen-empire-metronome-blues-28-01-2016-bajkazyl-brno

http://www.fullmoonzine.cz/beseda-u-bigbitu-31-7-2015-tasov

http://www.fullmoonzine.cz/galerie/metronome-blues-19-12-2014-stara-pekarna-brno

http://www.fullmoonzine.cz/novinky/metronome-blues-novy-hav-na-stare-kosti

http://www.irockshock.net/modules.php?name=News&file=article&sid=4948