Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Metamorphosis acoustic-power / KONTAMINOVANÁ KOMORNÍ HUDBA

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Sayonara (z desky Luff, 2006) 1 153 ×
  • Expedition (z desky Luff, 2006) 679 ×
  • Sabah (z desky Dip, 2002) 549 ×
  • Mina (z desky Dip, 2002) 435 ×
  • Unterm Teppich (z desky Metamorphosis, 1999) 418 ×
  • Aquarium (z desky Metamorphosis, 1999) 391 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Metamorphosis


"Kontaminovaná komorní hudba"

 

Martin Alačam (TR/CZ) - kytara, zpěv

Richard Deutsch (A) - el. kytara

Christoph Pajer (A) - housle

Jan Kavan (CZ) - cello

 

 

WEB:

http://www.metamorphosis.at

http://www.myspace.com/contaminatedchambermusic

 

DESKY:

 

"Luff", 2006, Leo Records (UK)

"Love and Napalm", 2005, Special Russian Edition, Valuable Tubes Records (RU)

"Dip", 2002, Leo Records (UK)

"Metamorphosis", 1999, Rachot-Behémot (CZ)

 

Bio a historie

Vynikající muzikalita moderního strunného kvartetu skloubená se strhující energií punkové kapely provází kapelu Metamorphosis již od jejího debutu v roce 1996, po kterém kapela velmi rychle nalezla cestu na pódia celé Evropy. Strunný kvartet v novém stylu, který využívá akustické a elektrické nástroje, dosud neslyšeným způsobem kombinuje vlivy soudobé vážné hudby, punk rocku, popu a etnické hudby.

Bylo to již více než před deseti lety, kdy ve Vídni Martin Alačam, Christoph Pajer, Richard Deutsch a Jülide Canca společně zaranžovali prvních několik skladeb a následně začali hojně koncertovat v hudebních klubech a na festivalech české a rakouské undergroundové scény. O něco později se Jülide Canca odstěhovala do Istanbulu a byla nahrazena rakouským violoncellistou Christofem Rothalerem. Společně nahráli debutové album "Metamorphosis", které vydalo v roce 1999 české vydavatelství Rachot/Behemot, u kterého vydávali prominentní čeští hudebníci jako například Iva Bittová a Dunaj.

"Der Standard" o jejich albu napsal: "Jejich hudbu můžeme hledat někde mezi Penguin Cafe Orchestra a Kronos kvartetem; hudba je inspirovaná soudobými technikami Bély Bartóka i repetitivním minimalismem..."
"The Wire" napsal že Metamorphosis: "...produkují se značným zápalem úspěšné křížení mezi tradicí i experimentem."

Po vydání prvního alba kvartet koncertoval několik let po celé Evropě. Od Bělehradu do Paříže, z Petrohradu do Marseilles. Kapela nalezla svůj nový domov u britského vydavatele LEO Records (vydavatel umělců jako Sun Ra, Anthony Braxton, Pago Libre...), který pokračoval v propagaci kvartetu jako nového milníku evropské scény. Vzhledem k tomu, že se kvartet nechává inspirovat hudbou z rozdílných žánrů od punku po soudobou hudbu, je vždy velmi obtížné jej zaškatulkovat. Metamorphosis přitáhli posluchače do jazzových, punkových i rockových klubů stejně tak, jako na pódia vážné či alternativní hudby jako například Knitting Factory (USA), klub Dom v Moskvě, festival RingRing v Bělehradě, český festival Alternativa, festival Les Nuits Europeennes ve Strasbourgu, festival des Musiques Innovatrives v Saint Etienne, Empty Bottle v Chicagu, rotterdamský klub Worm a mnoho dalších...

Druhé album "Dip" (vydané 2002 u LEO Records) dle recenze Downtown Music Gallery "představuje brilantní strunnou hru a aranžmá". Recenze dále pokračuje: "Skutečně neuvěřitelné je to, že celé album působí jako jednotné dílo, které se rozvíjí podobně jako příběh nebo soundtrack; maluje krajiny a vzbuzuje iluzi děje, který se nám odvíjí před (vnitřníma) očima."
"All about jazz.com" o albu napsal: "tito chlapíci skutečně vynalezli svůj osobitý styl", "čarovná krása vyzařuje z tohoto skvělého díla" a "...jen málokdo dosáhl tak dalekosáhlého provedení, které tato skupina předkládá".

V roce 2003 vystřídal Christofa Rothalera český violoncellista Jan Kavan. Společně vytvořili nový program a v roce 2006 vydali třetí album "Luff", opět ve spolupráci s britským vydavatelem LEO Records.