Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Megusta rock-ska / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Pražská kapela pohybující se stylově někde mezi ska, reggae, punkem a rockem. Máme za sebou jeden počin - desetipísňové demo CD "MeGustaCeDema" z roku 2005 MeGusta

  • Dominik - kytara, zpěv
  • Pavlič - basskytara
  • Zam - bicí
  • Boura - solová kytara
  • Ondra - klávesy, saxofon

Bio a historie

START JAK SE PATŘÍ...

MeGusta se dala dohromady v roce 2002, kdy Pavlič a Dominik chtěli vyzkoušet některé písně z jejich repertoáru (Popin´Rockin´Jazzy & the Bluesman) s bicíma, a tak oslovili Pavličova bývalého spolužáka, technobubeníka Zama. Z obývacího pokoje činžáku vedle rotundy Sv. Kříže Menšího, naproti čtyřce bez větráku - hostinec U Rotundy, se začala linout směs folkrockové, až kántrokové funky hudby, kterou jsme stylově nazvali kotlikorock. Po několika zkouškách společného tápání ve stylových tabulkách vznikla píseň Muddy Mood, která nám dala nahlédnout i do varianty, že by z toho něco mohlo být.

Díky této písni se možná také tento kotlikrock povedl koncem roku předvést v rockovém klubu Kain, kde jsme vystoupili poprvé na podium, jako předskokani heavymetalové kapely TAM Rock Praha. Výraz kožených, jablka si pařících, fanoušků metalu na naše vystoupení není třeba komentovat. Finální ránu do jejich rockových duší jsme zasadili velice "posvém" přetvořenou skladbou od The Police "Every breath you take", což už hrdost jednoho z nich neunesla a vybraným slovníkem nás poslala k šípku. To byl zároveň důvod, proč neexistuje žádný videozáznam, fotografie, či jiný důkaz našeho učinkování v tomto klubu z 19.12.2002, jelikož by zřejmě poté neexistoval ani přístroj ani majitel přístroje, který záznam pořídil. Po téhle prvoejakulaci jsme se rozhodli pro angažování Boury, bývalého spoluhráče Dominika z kapely Průtrž, jako sólového kytaristy a stylově se posunout do rockovější sféry.

první náznak MeGusta problému č. 1 - ZKUŠEBNA?

Zhruba po třičtvrtě roce poctivého broušení kvality naší poluce, předváděné každý měsíc na nějakém koncertě, přišel první čelní náraz ze zadu. Policie ČR se dostavila až do naší "zkušebny" s úkolem ztlumit hlasitou reprodukovanou hudbu. Ani oprava jejich slov, že to není hudba reprodukovaná, nýbrž živá, nepomohla našemu kapelovému vyhoštění ze Zamova bytu a byli sme na dlažbě.

Ale naštěstí netrvalo dlouho a kamarád kamarádova kamaráda znal kamaráda, jehož kamarádi zkouší v jakýchsi podzemních prostorách činžáku v Legerově ulici. Kontakt, návštěva a domluva nás přivedla do ráje, kde se odehrála zatím asi neproduktivnější, nejvykalenější a nejdelší etapa kapely. Do zkušebny se chodilo přes bar restaurace Legenda, půlitry sme si mohli brát dolu a měli sme všichni klíče!!! (ne teda od hospody, ale od tý zkušebny). 

ONDRA DO PĚTICE...

Když se naše hudební kořeny spojili v zárodek kmínku složeného hlavně z jednolité směsy ska, raggae, punkrocku a funky, přizvali sme technicky zdatného, leč občas nerudného, klávesosaxofonistu Ondru a tím jsme docelili ten náš styl v definici megustastyl. Při čekání na návrat Dominika z Francie, resp. nemocnice, vzniká, při restauračně unavené zkoušce, ve zbytku kapely dvouakordový motiv budoucí písně Tour de France, která je jednou z posledních, jejíž tvorbu nám tato zkušebna zastřešila.

...ZPĚT K PROBLÉMU č. 1

Vlhké, zaprášené, plesnivé, leč útulné prostředí se ale po nějakém čase zalíbilo majiteli restaurace Legenda a rozhodl se, tam v místě naší zkušebny a vedlejšího neveřejného "WC", vybudovat nynější music bar, a tak přišlo nařadu další stěhování. Zkušebna a nahrávací studio Zlíchov nám na pár zkoušek poskytlo azyl, ale shodou okolností v době, kdy veterinář z přízemí podal stížnost na hluk a hrdý majitel studia to musel zabalit. S ním pak i my a pomalu se začínalo šuškat, že kam vleze MeGusta zkoušet, tam to zavřou.

BRATŘI A SESTRY

Díky Dominikovým kontaktům z junácké minulosti sme prozatím zakotvili ve 4. přístavu Jana Nerudy, junácké základny vodních skautů pod Vítkovem. Tento prostor poskytuje zároveň zázemí každoročního, námi organizovaného festivalu Křoví, kde se již vystřídala řádka kapel - Vyčůrat a spát, Ejhle, Last Exit, Bezpatyboty, Adolpho&band... a další.

NA CHVÍLI ROZŠIŘUJEM DECHY

Trumpeta Tomáš, spolužák Dominika z jazykovky, s náma moc dlouho nevydržel (od září 2005 do konce roku), ale nesmazatelně se zapsal na tvorbě dema MeGustaCeDema svými jednoduchými, ale melodicky parádnímy kousky. Po křtu CD usoudil, že náš přístup ke zkouškám nenaplňuje jeho hudební tvoření a očekávání a prostě se na nás vysral... :-D Čest jeho MeGusta památce!!

...a jedeme dál...