Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Matemato indie / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Konec světa- Černý dobro (2017) 30 ×
  • Kosmonautka- Černý dobro (2017) 22 ×
  • Čokoláda- Černý dobro (2017) 24 ×
  • Marie- Černý dobro (2017) 104 ×
  • Do noci- Černý dobro (2017) 109 ×
  • Černý dobro- Černý dobro (2017) 88 ×
  • Francouzská- Černý dobro (2017) 86 ×
  • Josef v Americe 568 × Stáhnout MP3 zdarma

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv
Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Důležitější než hudební žánr jsou v tvorbě Matemato texty, které jsou dobrou příležitostí pro vyprávění malých příběhů. K tomu Matemato používá živé nástroje a v průběhu koncertů se mění od malé 3-členné skupiny po 7-členný orchestr.

Bio a historie

Matemato založili v říjnu roku 2011 Martin Štencel (kytara, zpěv), Tomáš Červenka (baskytara, zpěv), Marek Landštof (bicí) a Tereza Palušová, tehdy Podobská (zpěv). Kapela od počátku spolupracovala s hosty, kteří doplňovali původní sestavu o melodické nástroje, housle, saxofon nebo violoncello. Dva z hostů, Sylva Švejdarová (housle) a Ondřej Zátka (saxofon), s Matemato začali vystupovat pravidelně a stali se nepostradatelnými členy kapely. Po odchodu Terezky z kapely přišla zpívat Mariana Zahradníková a během natáčení desky Černý dobro se ke kapele připojila Andrea Jarolímková (trubka).

Matemato hraje vlatní tvorbu, kterou má z větší části na svědomí Martin, písně však vznikaly pomalu a postupně zhruba od roku 1996 a na řadě z nich se podíleli kamarádi z předchozích hudebních souborů, zejména Jan Mackovič (Pozor vlak, Svatbatereza), Jana Karla Režná (Svatbatereza) a Tereza Palušová (Svatbatereza, Matemato). 

V roce 2017 Matemato vydává po více než 20 letech skládání a 3 letech nahrávání první album, Černý dobro. Obsahuje 11 písní a je k dostání na CD s bookletem s kolážemi od Andrey Jarolímkové i v elektronické distribuci zde https://store.cdbaby.com/cd/matemato či na spotify, google, apple a všude možně:).

Fanoušci: 18

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
4 337
Poslechnuto skladeb
1 259
Profil registrován
25.4.2012