Lubyn - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Lubyn folk / Blansko

„album Po zelené je venku! Více na www.lubyn.cz“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Lubyn - Pozelené / Album Po zelené / 2021 11 ×

Fanoušci: 9

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
17
Návštěv celkem
10 290
Poslechnuto skladeb
2 499
Profil registrován
31.8.2016

Kdyby si chtěl někdo počíst...

Upraveno:

Písničkář z Blanska, hrající na kytaru vlastní folkové písně. Hostem úterního KultuRANDE není nikdo jiný než Lubyn Cz!

❓ Loňské léto jste strávil buskováním na vandru po zelené. Jak vás to napadlo?
? Jojo, to je pravda. Ten prvotní impuls byl, když jsem zaslechl, že kapela Kamelot v čele s Romanem Horkým, jela v roce 2010 turné 110 koncertů po sobě jdoucích. Řekl jsem si, jestli by písničkář, jako jsem já, byl schopen něco takového uspořádat. Asi měsíc jsem s tímto dotazem všechny okolo sebe otravoval a odpověď byla většinou negativní. Prý mě nikdo nezná, bude to stát strašně moc peněz, musíš chodit do práce atd.. Málem jsem to už odpískal, ale osud tomu chtěl. Měl jsem pracovní cestu do Boskovic vlakem, kde jsem čekal na spoj a shodou okolností prodávala lístky kamarádka, která mě pozvala na kávu. U ní v kanceláři visela podrobná mapa železničních tratí celého Česka a mně došlo, že ano, že toto by mohlo být ono, pojedu to vlakem. A taky že jo. Půl roku na to, už jsem seděl směr Břeclav, což byla úplně první zastávka.

❓ Kolik měst jste navštívil, kolik kilometrů nachodil a kolik písní zazpíval?
? Celé to muselo být co nejjednodušší, nejlevnější a přitom dostatečně originální a velké tak, aby to stálo za to. V práci jsem si vzal dovolenou a spolu s víkendy to dalo 34 dní volna v kuse. Jedno vystoupení za den bylo ale málo. Přidal jsem tedy ještě jedno. Takže jedno dopoledne a jedno odpoledne a to pokaždé v jiném městě. V plánu bylo 67 měst za 34 dní. Nakonec koncertů bylo jen 64, ale měst jsem navštívil 75. Přeci jen nešlo všechno úplně podle plánu. Ujel jsem po té naší zemi asi 2700 Km a zazpíval 10 svých vlastních písní cca 700 krát. Spal jsem pod širákem, měl jsem všechno sbalené v batohu včetně aparatury a kytaru přes rameno. Skvělá dovolená, doporučuji všem ????.

❓ Plánujete i letos podobnou akci?
? Když jsem se vrátil, tak bylo ve hře, že by mohlo vzniknout něco podobného, třeba slovenské tour. Teď s odstupem času ale vím, že už nechci. Pro mě to už není nic originálního a asi by mě to ani nebavilo. Určitě ale nějaký nový nápad přijde, jen nevím kdy ????. Momentálně chystám mini album. Vyjde teď v červnu. Budou na něm čtyři písničky a ponese název Po zelené, což je i název jedné z písní. Pevně doufám, že to bude taková první vlaštovka, vlajková loď, která mě pošoupne, převeze, zase o kousek dál tím správným směrem.

#Kultura #Blansko #KultuRANDE

 Děkuji moc Evě Juříčkové za rozhovor.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=4575526075798095&id=203799852970761