Luboš Odháněl - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Luboš Odháněl rock / Mladá Boleslav

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Ukázka-Dělej střílej 2 312 ×
 • Ukázka-Dobrej kšeft 1 554 ×
 • Ukázka-Svědomí 1 329 ×
 • Ukázka-Vojáček 1 114 ×
 • Ukázka-Adios 981 ×
 • Ukázka-Komplikovaná 955 ×
 • Ukázka-Po lásce toužím 791 ×
 • Ukázka-Až se nebe zhroutí 679 ×
 • Ukázka-Opravdová láska 654 ×
 • Ukázka-To se stává 651 ×
 • Ukázka-Zpověd 640 ×
 • Ukázka-Sirky 683 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Prazáklad má tato kapela v partě muzikantů z Mnichova Hradiště, která se dala dohromady v roce 1996, kdy za nimi bylo mnoho let hraní ve spoustě různých kapel, např. známý DISKANT, též Agro rock nebo Danger. Začali společně vystupovat na akcích v blízkém i vzdálenějším okolí a neustále obohacovali převzatý repertoár o vlastní písničky, které byly postupem času stále více žádané. Proto na začátku roku 1999 natáčí kapela s názvem NASTARÝKOLENA, kde už Luboš Odháněl vystupuje jako frontmen,  své první CD - Důchodový věk. V roce 2000 vyšlo druhé CD s názvem -  ...pod vlivem, v roce 2002 bylo vydáno třetí CD - Nahá v dešti, na podzim roku 2004 čtvrté CD - Poslední dopis.

V dřívějších letech bylo tradicí, že se koncem května kapela odmlčela a její členové se věnovali svým rodinám. Protože byl ale ze strany pořadatelů o vystoupení v létě velký zájem, došlo časem k sestavení party, která si říkala Luboš a spol. s repertoárem, který byl přizpůsoben jinému prostředí a hrálo se bez rytmiky.

V létě roku 2004 se po domluvě kapela již vydává dvěma směry, Nastarýkolena, kde zůstává nadále Láďa Fanta,Luboš Odháněl, Franta Brunclík a Romana Odhánělová a druhý směr, kdy Luboš Odháněl dává dohromady svou novou kapelu s názvem W.I.X v sestavě: Luboš Odháněl - akustická kytara, zpěv Roman Procházka - el. kytara, zpěv Jan Veselý - el. Kytara, Jaroslav Vedral – basa, Zdeněk Hlaváček – bicí, Romča Odhánělová - vokály a zpěv

Vzhledem k velké četnosti hraní ale není již možné věnovat se hraní v obouch kapelách, a tak se W.I.X v čele s Lubošem Odhánělem koncem roku 2005 osamostatňuje. V roce 2007 vydává kapela W.I.X své páté CD - Už bylo na čase, které je autorsky připisováno celé Lubošovi Odhánělovi. Po mnoha vystoupeních se kapela rozhodne natočit a vydat své první DVD, které je natočeno v létě 2008 na Klášterském pivobraní a setkává se s velkým ohlasem.

Paradoxně, bohužel, pro čím dál větší četnost hraní se koncem roku 2008 rozhodne polovina členů kapely W.I.X odejít. Luboš Odháněl zvažuje co dál a hází laso kapele Hitmakers s nabídkou spolupráce. Ta přijímá nabídku a ve velmi krátké době začíná v lednu 2009 vystupovat pod názvem Luboš Odháněl & W.I.X Hitmakers.

V této sestavě kapela natáčí v roce 2010 další CD s názvem Adios. Muzikanti však vnímají, že název uskupení je komplikovaný. Uplynulá léta, kdy Luboš hrál stejné písničky s kapelami různých názvů, a kdy všichni jeho příznivci občas netušili jaká sestava právě vystoupí, vyústila v potřebu název kapely zjednodušit. A tak od CD Adios je, po jednoznačné dohodě, kapela poprvé skryta ve jméně Luboš Odháněl.  

 Po dlouho přetvávajících neshodách se nakonec členové kapely Romana Odhánělová, Jiří Brodský, Milan Lamač, Radek Nevyhoštěný a Jaromír Bartoš rozhodli odejít a připojili se k Lubošovi jeho kamarádi. Zkušení muzikanti, jako Martin Čermák, Martin Nováček, Josef Žalud, či za bicí usedl opět Zdeněk Hlaváček a vytvořili spolu s Lubošem akustické těleso. Co přinese čas, to se uvidí, ale lepší bude, když si takto půjde každý svým hudebním směrem. Každopádně obě strany budou i nadále dělat radost svým fanouškům. 

Bio a historie

Luboš Odháněl - sólový zpěv, akustická kytara

Josef Žalud - klávey, vokál

Zdeněk Hlaváček - bicí

Martin Čermák - akustická kytara, vokál

Martin Nováček - baskytara