Levitating Dog - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Levitating Dog rock-rock'n'roll / České Budějovice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Zpěv
Nástrojové obsazení: Kytara

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Českobudějovická undergroundová legenda, hrající směs rocku, rock´n´rollu a punku. Za dobu své působnosti vydala 2 CD-Obrazárna (2009) a Discomeshuge (2012). V současné době se připravuje na nahrání třetího studiového alba.

S pozdravem LEVITATING DOG                         

 

 

Bio a historie

Kapela vznikla v Českých Budějovicích v roce 2005. U zrodu stáli tři muzikanti. Basák Dan, kytarista Ymrich a bubeník Tom. Kluci psali veškeré věci do šuplíku. Toto trvalo dva roky. Kapela později přibrala zpěváka S2D z Těhotného Yežga a byla kompletní. 

Na jaře 2008 přistoupil jako druhý kytarista Petr z hip-hopové partičky Bosspeople. Písně dostaly úplně jiný švih a drive. Co bylo pro kapelu tak trochu težké, v červnu 2008 opouští kapelu zakládající člen kytarista Ymrich. Nic ale netrvalo dlouho a kapela přibrala kytaristu R.I.F.

V půlce srpna 2009 se kapela zavřela do studia Hellsound, kde vznikla první studiová nahrávka, obsahující ve třiceti minutách 10 tracků. Navíc jsme si z nahrávání odskočili do Práglu na 5. ročník Skutečné ligy.

V létě 2011, po nahrání 2. studiového alba, opouští kapelu bubeník Tom. Na podzim téhož roku na jeho místo nastupuje Budkin.

V létě 2012 z osobních důvodů opuští kapelu basista Dan. Na výpomoc přichází bassman Malky ze zpřízněné hudební formace BOSSPEOPLE a tím zachraňuje křest 2. alba.

Obměněná sestava vyhlašuje kapelní prázdniny. Na sklonku léta se opět sejde a bude se připravovat, aby mohla brzy vtrhnout na hudební klubovou scénu.

V dubnu 2013 se rozhodl kapelu z osobních důvodů opustit kytarista Vlky.

Od začátku roku 2014 se nám nedaří navázat komunikaci s bassmanem Malkym. Po třech měsících nám dochází, že už ho nejspíš neuvidíme. Zahajujeme akci nový basák.

V červnu absolvuje první ostrou zkoušku bassman WIMI a oficiálně se tak připojuje k formaci, abychom mohli pokračovat v nové tvorbě na třetí řadové album.

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 EX - KEX

Vlky - kytara (ex-Levitating Dog, Bosspeople)
Dany - baskytara (ex-Levitating Dog, Bosspeople)
Malkus - baskytara (ex-Levitating Dog, ex-Bosspeople)
TomTom - bicí (ex-Levitating Dog, ex-Bosspeople)