Lenka Dusilová - Názory | Bandzone.cz

Lenka Dusilová alternative-folk / Karlovy Vary

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Vlčí oči
  Mezi světy
 • Nebe
  Spatřit světlo světa
 • Luny pat
  Eternal Seekers
 • Spirály
  Eternal Seekers
 • Mezi světy
  Mezi světy
 • Baromantická
  Baromantika
 • Valerie
  Baromantika
 • Smiluje
  Baromantika
 • Ptáci
  Baromantika
 • Moje milá má všechny přednosti vody
  Baromantika
 • Království zvyku
  Baromantika

Pro přidání příspěku se prosím přihlašte.

Trendyca09

Folk music is a wonderful genre that has deep roots in traditions and storytelling. Folk music is a genre that reflects the cultural heritage and experiences of a particular community or region. It often features acoustic instruments, heartfelt lyrics, and melodies that are passed down through generations. https://geometrydash-scratch.com

One of the defining characteristics of folk music is its focus on storytelling. Folk songs often narrate tales of love, loss, historical events, and social issues. These songs serve as a means of preserving history and conveying important messages to the listeners.

Bez profilu

Symphonie

Folk is my favorite music style. According to a statistics, folk can tell a lot about culture and nation, moreover folk motivate to think unlike many other music styles. The way Lenka does it is just exceptional, especially in Vlákna. As a result of such a relaxing experience, I managed to write all my assignments faster than expected and this time to do my statistics homework I don’t have to contact experts, or someone assisting online by visiting https://myassignmentlab.com/do-my…, and this part is my favorite, lol. Music, therefore, is not only way to express or distinguish oneself from other, but also powerful means connecting people within one nation, and hopefully the rest of the world.

Bez profilu

tom

Zdravím Lenko,
jsem Váš dlouholetý fanoušek
(vlastně Vás žerem všichni nejen v naší kapele),
od prvního setkání s Vámi na podiu jsem tušil, že nezapadnete v bahně našeho rybníčku a jsem vděčný za Umělce Vašeho ražení,
držim Vám palce, šou v Jablonci v lázních bylo neskutečné, srdce zaplesalo, děkuji za krásu a naději, kterou dáváte.
rád bych Vám ji vrátil, místo toho mi dovolte poslat některé předchozí dementní příspěvky kamsi !
Ať Vás můzy líbaj i v dalším Vašem projektu, navzdory všemu.
t.


Bez profilu

koller

jak to že se neangažuješ v posledních dnech. jsi někde zkouřená nebo co......

Bez profilu

Erdogan

Tak už konečně začni na nějakém koncertu pět chválu na naší krásnou demokracii v Turecku. Za chvíli budeš její součástí.
P.S. Hocek at se ti líbí nebo ne je kokot.

Bez profilu

Jan Hocek, hudební publicista

Lenko, fandím vám!
Díky za vyjádření názoru. To není ani tak politický názor, jako názor lidský, humánní... je mi nanic z těch všech křiklounů, kteří nás hází do pytle "sluníčkáři"...vlastně jsem na to hrdý!
S úctou
Jan

Bez profilu

Petr Darda

Milá Lenko určitě jsi volila Schwanzenberga jako tvůj přítel Majolenka. Zajimalo by me, jak se divaš na Růženčinu / Vopěnkovo / navstevu v Sudske Arabii.