Lake Stopper - O kapele | Bandzone.cz

Lake Stopper crossover / Chomutov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Bizkytky
  Nezařazeno
 • Stardust
  Lake Stopper
 • Distance
  Lake Stopper
 • Indie
  Lake Stopper

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Bicí
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Baskytara

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Bio a historie

Hudební crossover kvartet ve složení Pavla Vysoudilová (zpěv / flétna / synth), Ivan Bubla (kytara), Michal Samek (basa), a Vít Homola (bicí) založená v roce 1999 v Chomutově.

Psal se rok 1998 když z původního tria Divá Bára zbyli jen kytarista a bubeník. Netrvalo dlouho a torzo doplnily basové linky a zpěv v podání Zdeny Košanové. Přerod kapely, nové jméno i postupný vývoj hudebního stylu k post-rocku vyvrcholil na konci roku 1999 odchodem zpěvačky a natočením instrumentálního dema v tehdejším chomutovském klubu Rockle.

Zrodila se skupina LAKE STOPPER.

Koncertování bez zpěvu bylo pro kapelu typické řadu následujících let. Po desetilété pauze, ve které si kytarista, mimo jiné, odskočil do pražských Jolly Joker a chomutovských X-Left To Die se kapela schází v původním složení a v roce 2015 nahrává první regulérní placku s jednoduchým názvem "Lake Stopper". Při křtu nového alba už s kapelou vystupuje zpěvačka Pavla Vysoudilová. Ta klasickému post-rocku vdechla život svými texty podanými sametovým altem. To vše obohaceno příčnou flétnou s synthem. Lake Stopper se především díky zpěvu stylově posunuli do crossoveru, ale i nadále staví na bohatém a hutném základu kytar a bicích.