Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Lakeside X electronica-alternative / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Phenomen - release party

Bio a historie

Lakeside X na svém třetím albu vsadili na červenou

 

Skladby na třetím albu indie-elektronických Lakeside X s názvem City Of Red Lights jsou plné sexu, hledání a vypouštění démonů. Je temným příběhem z města červených luceren a závěsů, příběhem z mezisvěta mezi životem a smrtí. Jakoby Frank Miller napsal další díl Vrány a režíroval ho David Lynch.

Naše životy jsou jako divadlo s červenou oponou. Všechno je klam a faleš. Skutečnost se vznáší nepoznaná a neviditelná někde mezi tím vším a my jen fascinovaně zíráme na to absurdní divadlo, jsme přitahováni přeludy a stíny, neviditelnými průvodci, kteří z nás sají krev, potichu a nenápadně, vodí nás jak loutky na provazech tvořených z našich vášní a strachů, jsme jak vlastní karikatury nežijící to, co bychom chtěli, ale co je nám vlastním křivým zrcadlem ukazováno. Jsme diváky naší vlastní pitoreskní show, která nemá konce.

Je tu to město, je temné, černobílé. Jen ta krvavě rudá vystupuje ze stínů šedi. A v ulicích stále prší. Provazy deště padají z nebe a hluk města doléhá k našim uším. Klaksony aut, hádající se lidi, někdo v dálce na někoho křičí. Cítíte lásku? Vypadá, že je tak daleko. Bolest. A samota. Čekání na vykoupení. Čekání až přestane pršet.

Chtěl jsem ten příběh umístit do filmu noir, jakoby to bylo zvláštní zlověstné snové představení v divadle nebo v místnosti s rudými závěsy. Možná je to David Lynch, možná comics, možná noir story z mezisvěta mezi životem a smrtí. Spousta zvuků je pozpátku, jakoby jste se probudili v lucidním snu na psychedelických drogách. Je to trochu upírský kabaret moderního věku. Sarkastický ale ne beznadějný. Pořád je tu to špinavé město za oknem, ale jste smířený s faktem, že vy sami jste součástí té špíny,“ říká o albu frontman Janne Marvannen.

Na mixu alba City Of Red Lights se podílel Paul Kendall, který produkoval a remixoval také alba Depeche Mode, Nitzer Ebb, Erasure nebo třeba Recoil, a masteroval ho Tomáš Sochůrek, známý také z hip hopového světa či jako nehrající člen Skyline.

Křest alba, které vychází 29. listopadu, proběhne 5. prosince v pražském klubu Phenomen na Smíchově, a to s účastí speciálního hosta, britské zpěvačky Olivie Louvel a Paula Kendalla, který mixoval také většinu skladeb z jejího posledního alba Doll Divider.

Během křtícího mikulášského večera budou mít návštěvníci mimo jiné možnost si pořídit nové CD za exkluzivní cenu, být u představení nového klipu k singlu Bloodflies, potkat se s jeho protagonistkami, vidět jedinečné vystoupení Olivie Louvel, ale také dostat dárek.

Předchozí album EXIT:NOWhere Lakeside X vydali v roce 2007. „Sound zhutněl a potemněl vytvořením prostoru pro živé nástroje. Jednou se pohybujeme v blízkosti rockovějšího území Placebo (Seventeen), podruhé zase spěcháme směrem k chladnějším oblastem Röyksopp (White Line). Průzračná a svrchovaně melodická elektronika je jemně načechrávána kytarovými vstupy a i rytmika se vcelku nenápadně a přitom účinně pohybuje v naprogramované i akustické rovině,“ napsal o albu Pavel Zelinka. Už po prvním albu Sunrise z roku 2004 ale bylo zjevné, že Janne Marvannen (zpěv) a Robert Broj (klávesy), od roku 2005 posílení o Igora Dvorského (bicí) a Vita Hayeka (kytara) vytváří hudbu s osobitým a originálním zvukem.