Krudum - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Krudum folk-black / Sokolov

„Kapela ukončila svou činnost“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Fanoušci: 4

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
868
Poslechnuto skladeb
355
Profil registrován
24.8.2012

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Jódlování, Scream, Djembe
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Zpěv, Growl, Mrdanga

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Jsme začínající kapela ze sokolovska. Hrajeme žánr zvaný 'TROLLCORE ZÁPADNÍCH HVOZDŮ'. Tento žánr je specifický použitím vozembouchu namísto bicích, děsivých textů a strašlivých vokálů. 

Tématicky se zaměřujeme na legendy a pohádky. V textech se občas vyskytnou zmínky o žraní či zabíjení lidí, především pak následníků Krista. Tím se nesnažíme nikoho urážet, či podporovat nesnášenlivost k této skupině. Jsme kapela zaujatá pohanstvím a legendami, svými texty se spíše snažíme pochopit, jak by se na nové náboženství mohli dívat lesní běsové - nedůvěřivě, hladově. };)

Co se výroby songů týče, naše technika je jedním slovem mizerná, docela se to místy podepsalo na kvalitě. Přes hrozné podmínky dokázal Travin hotové zázraky s nahráváním a mixáží a tak se máme čím pochlubit. Věříme, že si pár lidí ty naše songy užije. Těm, kterým se líbit nebudou nic nenutíme. Naše dílo je obskurní a osloví jen ty pravé běsy!

Songy:

Album: VAL (Přebal stvořil Andoras)

Eště jsem se neoženil - Píseň o domácím násilí v trollím prostředí. Inspirováno starou lidovou písní.

Na bojistě - Píseň o začínající válce mezi běsy a křesťanskými věrozvěsty útočícími na jejich území.

Val - Píseň o prastarém trollovi, který vystavěl mocný val okolo své jeskyně. (Píseň má skrytý podtext a tím je Andorasova záliba se zuřivě stavět proti všemu, co se mu nelíbí }:) ) 

Lebka - Píseň o válečníkovi, jehož hlava skončila jako trofej a on kvůli tomu nemohl vstoupit do posmrtného života.

Pán pod horou - Píseň o legendárním králi skřítků Gultunovi sídlícím pod horou Stolcem. 

Běsný blues - Název mluví za vše.

Bio a historie

Vše začalo v létě 2011, kdy pán Andorase strašlivý to běs v práci (během nakládání dříví) vymyslel text k songu Val. Spolu s textem vstoupil do Andorasovy mysli nápad založit si sólový projekt zabývající se západočeskými legendami a pohádkami znetvořenými black metalem. I začal skládat a vymýšlet další zvrácené songy s ještě zvrácenějšími tématy.
K velkému zvratu přišlo, když byl Andoras na podzim pozván na oslavu Ďourových narozenin. Tam shledal se s oběma bratry - svými dávnými přáteli, pány Ďourem a Travinem.
Tehdá po nějakém tom pivě a medovině Andoras přizval Travina k projektu Krudum jako kytaristu a Ďoura jako hráče na vozembouch. Proběhlo to asi takhle:

-Jdeš k nám hrát na vozembouch?
-Co je to vozembouch?
-Berem tě!

Pak se to rozjelo. Ďour se po neúspěšném zaškolení na vozembouch ujal postu vokalisty. Pomalu ale jistě jsme začali rozpracovávat songy, vylepšovat a skládat nové, vznikly skvosty jako Pán pod horou, Eště jsem se neoženil a Na bojiště! Na krátkou dobu se k nám přidal Djembista Viktor. Nahrávali jsme o víkendech, jak to jen šlo. Přes slabou nahrávací techniku a pár záseků v tvorbě se nám podařilo vyprodukovat několik songů. A tak začíná náš příběh.

Začíná naše válka s křesťanskou invazí do říše lesních běsů, je zde VAL!