Krabathor - O kapele | Bandzone.cz

Krabathor death-metal / Uherské Hradiště

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • CD 2021 Demonizer - Šílenec
  Nezařazeno
 • CD 2021 Demonizer - Imperator
  Nezařazeno
 • CD Only Our Death... - Eternal
  Nezařazeno
 • CD Lies - Tears, Hope and Hate
  Nezařazeno
 • CD Orthodox - Liquid
  Nezařazeno
 • CD Cool Mortification - Faces Under the Ice
  Nezařazeno
 • CD Lies - Unnecessarity
  Nezařazeno
 • CD Unfortunately Dead - Mirror of Your Steps
  Nezařazeno
 • CD Dissuade Truth - Dead Hate Screaming
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Tento profil kapely Krabathor byl vytvořen na základě souhlasu a poslání podkladů od leadera kapely Christophera, který je a tou dobou byl v USA. Děkujeme za přízeň této významné kapele, která byla průkopníkem death metalu v temném údolí Čechomoru!!! Nechť je tato muzika inspirací i pro nové fanoušky a pro dříve narozené nezapomenutelnou vzpomínkou...

Krabathor = Eternal!!!

Vydané desky Krabathoru

 

Bio a historie

Krabathor je moravská deathmetalová kapela, která vznikla v roce 1984 na Uherskohradišťsku. Společně s polskými Vader patří k prvním východoevropským deathmetalovým skupinám, které se v 90. letech 20. století dokázaly výrazněji prosadit i na Západě.

Kapelu Krabathor založil kytarista a zpěvák Petr „Christopher“ Kryštof. Skupina se původně jmenovala Monster, později Hever, S.A.M. (Spolek Angažovaných Metalistů) a Bastr. Název Krabathor si zvolila podle postavy Krabat z německé pohádky Čarodějův učeň. Sestava kapely se v průběhu let měnila, její základ však po většinu času tvořila dvojice Christopher – Bruno. První koncert Krabathoru se uskutečnil 17. listopadu 1988 v Praze v rámci festivalu Death Metal Session II.

V roce 1999 nahradil baskytaristu Bruna  americký muzikant Paul Speckmann ze skupiny Master. Speckmann nahrál s Krabathorem dvě studiová alba.

V roce 2003 kapela přerušila činnost, svůj zatím poslední koncert odehrála na festivalu Basinfirefest ve Spáleném Poříčí. Christopher odjel pracovat do USA, Speckmann obnovil skupinu Master, nyní žije dlouhodobě na moravě a dle jeho slov, že je to nejlepší místo na zemi, tak asi nadobro a bubeník Skull založil se svým bratrem formaci Bad Face.

Krabathor vystupoval po boku řady známých metalových kapel, např. Deicide, Kreator, Napalm Death, Anathema, Impaled Nazarene, Malovelant Creation, Master, Paradise Lost či Cannibal Corpse, s nimiž dokonce koncertoval v Jihoafrické republice. Mimoto vystupoval v téměř celé Evropě, USA, Mexiku i Japonsku.