Krabathor - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Krabathor death-metal / Uherské Hradiště

„po 11ti letech zpět na jediném koncertu roku 2014!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • CD Only Our Death... - Eternal 10 122 ×
  • CD Lies - Tears, Hope and Hate 5 767 ×
  • CD Orthodox - Liquid 5 562 ×
  • CD Cool Mortification - Faces Under the Ice 4 577 ×
  • CD Lies - Unnecessarity 4 041 ×
  • CD Unfortunately Dead - Mirror of Your Steps 3 432 ×
  • CD Dissuade Truth - Dead Hate Screaming 3 253 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Tento profil kapely Krabathor byl vytvořen na základě souhlasu a poslání podkladů od leadera kapely Christophera, který je a tou dobou byl v USA. Děkujeme za přízeň této významné kapele, která byla průkopníkem death metalu v temném údolí Čechomoru!!! Nechť je tato muzika inspirací i pro nové fanoušky a pro dříve narozené nezapomenutelnou vzpomínkou...

Krabathor = Eternal!!!

Vydané desky Krabathoru

 

Bio a historie

Krabathor je moravská deathmetalová kapela, která vznikla v roce 1984 na Uherskohradišťsku. Společně s polskými Vader patří k prvním východoevropským deathmetalovým skupinám, které se v 90. letech 20. století dokázaly výrazněji prosadit i na Západě.

Kapelu Krabathor založil kytarista a zpěvák Petr „Christopher“ Kryštof. Skupina se původně jmenovala Monster, později Hever, S.A.M. (Spolek Angažovaných Metalistů) a Bastr. Název Krabathor si zvolila podle postavy Krabat z německé pohádky Čarodějův učeň. Sestava kapely se v průběhu let měnila, její základ však po většinu času tvořila dvojice Christopher – Bruno. První koncert Krabathoru se uskutečnil 17. listopadu 1988 v Praze v rámci festivalu Death Metal Session II.

V roce 1999 nahradil baskytaristu Bruna  americký muzikant Paul Speckmann ze skupiny Master. Speckmann nahrál s Krabathorem dvě studiová alba.

V roce 2003 kapela přerušila činnost, svůj zatím poslední koncert odehrála na festivalu Basinfirefest ve Spáleném Poříčí. Christopher odjel pracovat do USA, Speckmann obnovil skupinu Master, nyní žije dlouhodobě na moravě a dle jeho slov, že je to nejlepší místo na zemi, tak asi nadobro a bubeník Skull založil se svým bratrem formaci Bad Face.

Krabathor vystupoval po boku řady známých metalových kapel, např. Deicide, Kreator, Napalm Death, Anathema, Impaled Nazarene, Malovelant Creation, Master, Paradise Lost či Cannibal Corpse, s nimiž dokonce koncertoval v Jihoafrické republice. Mimoto vystupoval v téměř celé Evropě, USA, Mexiku i Japonsku.