Kotel #26 - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Kotel #26 industrial / Chomutov

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Seneca
  Nezařazeno
 • Die
  Nezařazeno
 • Nedávné Noci
  Nezařazeno
 • Cyklon-S
  Nezařazeno
 • Perex Perplex
  Nezařazeno
 • Konec
  Nezařazeno
 • Pussy Pussy
  Nezařazeno
 • Die - speedRemix by Seismic
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Členové:                                                                             

Milan Kovový - Rušivé elementy a obsluha šrotu

M.Plech - Obalování nervů kovem

Pepe Ramirez - Bass, Korg AX5B

Beliaroth - Hlas a skřípání

Historie:

Historie seskupení sahá do roku 1997, kdy zakládající členové spolu s dalšími příznivci pořádali industriální performance za igelitovou zástěnou při vernisážích spřátelených výtvarníků. Časem z této spíše zábavné činnosti vykrystalizoval soubor s pevně stanovenou strukturou.

Počátky hudební tvorby se nesly v duchu undergroudu s industriálními prvky. Skupinou prošlo několik hudebníků, složení se měnilo, až se ustálilo do současného stavu. Po několika vystoupeních v tomto složení se zcela změnil háv hudebního projevu. Do nástrojového vybavení se mezi klasické pracovní nářadí a železné prvky zařadilo i pár elektronických efektů.

Mezi významné vedlejší projekty lze zařadit natáčení krátkých dokumentárních filmů z průmyslového prostředí a připravovaná hudební spolupráce při realizaci hraného filmu debutujícího režiséra Robina Tussilaga.

www.myspace.com/kotel26

Bio a historie

PEPE : Mrazíci - grindcore (89 - 92), P.V.A. - punk (91 - 92), Soul A.D. - HC punk (95 - 98)

MILAN : Rozklad Bílých Hlav - bigbeat (91 - 92), Veselé Barvy - psychobeat (95 - 99), industriální performance na vernisážích (97 - 99)

M. PLECH : Atomic - rock (84 - 85), Setsakrament - artrock (93), Bumtarata - esoterické bubnování (98 - 00), Zakňaktel - pub rock (98 - 00) po menších roztržkách jako Primitiv akustik - pub rock (00 - do současnosti)

BELIAROTH : The Exorcist Deformity - pathologic grindcore (92 - 93),Mastema - death metal (93), Haborym - black metal (94 - 95), Veselé Barvy - psychobeat (95 - 99), industriální performance na vernisážích (97 - 99)