Guitar Meeting | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace
Sdílej koncert dál:
srp út 30

Guitar Meeting

-

zahrada kavárny Esence

Kdyně, ČR

100
Hudební setkání s žánrovým přesahem
Zveme vás na setkání dvou muzikantů. Každý z nich je stylově v jiné poloze než ten druhý. Přesto se jejich tvorba potkává a oslovuje stejné posluchače.

Antonín Strnad, kdyňský skladatel a kytarista vystoupí u nás doma již po několikáté. Představí průřez svou instrumentální tvorbou. Zařadit do jedné stylové škatulky úplně nelze, ale posluchači bývá jeho hudba nejčastěji nazývána jako „soft rock“ nebo „progressive rock“.

Jako host tentokrát přijal pozvání Karel Šmirkl. Karel je člen Domažlického tria Carlos, Cebolla & George. Na tomto našem setkání vystoupí sólově, s kytarou.

Jeho velmi citlivá hudební tvorba, která tepe v rytmech od latiny po folk, je hudebně poetický exkurz do světa českých, francouzských a anglických básníků. Zpěv chvílemi mizí v přednesu aby se mohl vrátit zase zpět.

Karel Šmirkl nejdříve zhudebňoval básně Jiřího Ortena a postupně přibývali i další: Josef Kainar, Zdeněk Rotrekl, Jacques Prevert, Emily Dickinson, nebo Francios Villon.

Vytahovat mnohdy zapomenuté literární skvosty opět mezi lidi. O to tady jde. Kdo po koncertě sáhne po zaprášené sbírce básní, vyhrál.

Stránky umělců:

www.antoninstrnad.cz

www.facebook.com/karl.smirgl
Správci koncertu:
antonín strnad . . .
Zobrazit více koncertů ve městě Kdyně