Mejla 70 | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace
Sdílej koncert dál:
říj so 02

Mejla 70

-

Divadlo Archa


Na Poříčí 1047, Praha 1, Praha
Ukázat na mapě
Mejla Hlavsa by se v letošním roce dožil sedmdesátky. Hudba The Plastic People of the Universe hrála klíčovou roli ve vzniku vydavatelství Guerilla Records. Mejla ale napsal další desítky skladeb, které patří k základním kamenům nejen českého undergroundu.

K poctě jeho nedožitých narozenin se sejdou kapely, se kterými vystupoval nebo pro které komponoval. Budou to The Plastic People of the Universe (Brabenec, Janíček, Kvasnička, Babka, Judl), Půlnoc, Fiktivní šílenství, Garage & Tony Ducháček. Nebudou chybět také BBP podzemní orchestr jako pokračovatelé nesmrtelného Hlavsova odkazu a All Tomorrow´s Parties Band jako připomínka velvetovského zdroje jeho inspirace.

V průběhu festivalu se pokřtí několik CD, součástí bude také výstava fotografií Ondřeje Němce a filmová projekce. Především jde ale o setkání přátel, kterým Hlavsova hudba obohacuje život dodnes.
Správci koncertu:
Konstantin
Zobrazit více koncertů ve městě Praha