Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace
lis pá 09

Help For Colectiv 2 - Remember Them

-

Melodka


Kounicova 685, Brno-střed, Brno
Ukázat na mapě
130
65 mrtvých a přibližně 150 vážně popálených - to je bilance tragického požáru v klubu Colectiv v Bukurešti. Došlo k němu během koncertu metalcorové kapely Goodbye To Gravity už před třemi lety. Zranění desítek lidí jsou však natolik vážná, že se stále musí vracet do nemocnic a podstupovat další a další chirurgické zákroky, rehabilitace a další léčbu.

Mnozí hudební příznivci z různých koutů světa se rozhodli pomoci, každý podle svých možností.

Jednou z takových forem pomoci je i koncert v klubu Melodka v Brně, který se uskuteční v pátek 9. listopadu 2018. O zahájení akce se postarají pražští 1st Choice a bude to úvod vskutku důstojný, protože tahle kapela má na české hudební scéně už dávno své pevné místo. V tomto duchu se bude pokračovat, neboť je vystřídají Cruadalach, jejichž vystoupení na Melodce mají vždyky atmosféru nabitou energií. Navíc se rozhodli během tohoto večera uspořádat jeden ze dvou křtů svého nového alba "Raised By Wolves". A po nich se na podiu objeví Forrest Jump, které určitě není třeba brněnskému publiku představovat. Jejich fanoušci se můžou těšit jak na dávku jejich největších hitů, tak na songy z nejnovějšího alba, které vyšlo v letošním roce. Večerem bude provázet moderátor Radim Koziel.

Akce je pořádána ve spolupráci s iniciativou Help for Colectiv, která je v kontaktu s řadou lidí, jejichž životy tragédie v klubu Colectiv zasáhla. I tentokrát výtěžek akce zamíří přímo ke konkrétním zraněným. K samotnému požáru došlo 30. října 2015, ale větší část obětí zemřela v nemocnicích v následujích týdnech a měsících. Mezi nimi i řada profesionálních fotografů. 9. listopadu 2015 tento svět opustili hned dva z nich, Teodora Maftei a Liviu Zaharescu. Organizátoři se proto rozhodli věnovat výtěžek z této akce někomu z jejich zraněných kolegů. Po dohodě s lidmi jim blízkými zamíří hned ke dvěma z nich, které v brzké době čekají lékařské zákroky za hranicemi Rumunska, a pomůže jim tak pokrýt náklady, které s těmito zákroky souvisí.

Na akci budou k dostání CD Mantas of War od GTG a benefiční tribut GTG natočený různými interprety včetně Cruadalach.
Správci koncertu:
ewenica, Melodka@Bandzone
Zobrazit více koncertů ve městě Brno
Sdílej koncert dál: