JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ Moussa Cissokho – Jan Galega Brönnimann – Omri Hason African Project (SEN/IL/CH) | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace
Sdílej koncert dál:
zář st 30

JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ Moussa Cissokho – Jan Galega Brönnimann – Omri Hason African Project (SEN/IL/CH)

Jazz Dock


Janáčkovo nábřeží 2, Praha
Ukázat na mapě

Předprodej vstupenek:

Hudba tria Moussa Cissokho, Jan Galega Brönimann a Omri Hason je o umění vyprávění. Trio vytváří napětí mezi tradiční a moderní hudbou z Afriky a Evropy. Šumivé zvuky kory (africká harfa se 24 strunami) doplňuje sametový tón basklarinetu a orientální perkuse.

Moussa Cissokho pochází ze Senegalu, je mimořádně talentovaným a šikovným hráčem na koru, zpěvákem a skladatelem. Narodil se a vyrůstal ve známé tradiční griotské rodině (grioti = potulní pěvci a vypravěči) a učil se u svého otce již od útlého věku hrát na koru. Grioti cestují po celé zemi a účastní se tradičních obřadů v Senegalu. Moussa Cissokho žije nyní v Rakousku a pracuje s různými hudebníky z Afriky i Evropy.

Jan Galega Brönnimann se narodil v Kamerunu, v západní Africe. Působí na scéně mnoho let a je známý jako inovativní a nadžánrový saxofonista. Jako skladatel a instrumentalista působil s těmito kapelami: Nils Petter Molvær, Sidsel Endresen, Pierre Favre, Saadet Türköz, Eddie Floyd, Round Table Knights Baba Salah, Aly Keita a Kenny Werner. Nejvíce známý je ale dodnes jako frontman své vlastní bernské kapely Brink Man Ship.

Omri Hason se narodil a vyrůstal v Izraeli. Bubnovat začal ve věku deseti, začínal na klasickou bicí soupravu, později tíhne k orientálním bicím jako jsou zarb, darbuka, a rámové bubnyé. Bohaté multikulturní prostředí je zázemím pro jeho styl hraní. Později je ještě hluboce ovlivněn rytmický jazykem Indie, stejně jako roky studia a hraní s íránským bubeníkem Djamchidem Chemirani. Hason žije od roku 1986 ve Švýcarsku, učí hudbu, a hraje s různými jazzovými a world music sesekupeními. Omri založil skupinu "Kedem Ensemble" a "Modus Quartet", jež oběí spojují hudebníky z různých hudebních kultur.

Moussa Cissokho – kora, zpěv
Jan Galega Brönnimann – bass klarinet, soprán saxofon
Omri Hason – orientální perkuse
Správci koncertu:
Ven Dy
Zobrazit více koncertů ve městě Praha