Komtur - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Komtur thrash / Český Těšín

„Kapela není aktivní“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Stránkybyla vytvořena pro vzpomínku na thrashmetalovou kapelu KOMTUR, která vznikla v roce 1987 a ukončila činnost v roce 1995.

Zakládajícími členy kapely byli:

 SIKESOS (SEPPUKA)

MARIO (SEPPUKA)

ČEPIS (už neaktivní)

KOZLIK (už neaktivní)

Postupně prošlo touto kapelou více muzikantů a to

WEGEL (už neaktivní)

RUDA MANA (už neaktivní)

KOZIČ (už neaktivní)

SIKES (IMMER)

ŠUŠO (IMMER)

Více v Biografii

Bio a historie

Kapela KOMTUR byla založene v roce 1987. Původní složení kapely bylo Sikesos (Kytara, Zpěv) - Mario (Kytara)Kozlik (Baskytara) a Čepis (Bicí).

Po krátké době odchází Kozlík hrající na baskytaru a nahrazuje ho RUDA MANA. Takto kapela pokračuje necelé dva roky, kdy postupně většina členů odchází na vojnu. Mezitím se ale vrací z vojny členové kapely HEVER  a jako první přichází bubeník LIBOR "KOZIČ" ŠMAJSTRLA a nahrazuje TOMÁŠE "ČEPISA" ČEPU, který už je na vojně. Další přichází kytarista IVO "ŠUŠO" ŘEZÁČ a po krátkém koketování se skupinou HROT posiluje řady KOMTURU, nechá se přemluvit aby přešel na baskytaru a nahrazuje RUDU MANU. Nakonec přichází z vojny vokalista kapely HEVER Tomáš "SIKES" SIKORA a zaskakuje na postu vokalisty svého bratra DANKA "SIKESOSE" SIKORU který odchází taky nakonec na vojnu. Jediný původní člen kapely KOMTUR, kterému se podařilo vojnu vynechat je ROMAN "WEGEL" WRÓBEL a tak má kapela KOMTUR nyní složení Sikes (Vocal), Šušo (Baskytara), Wegel (Kytara) a Kozič (Bicí). V takovéto sestavě kapela zahraje docela dost koncertů, mimo jiné s polským DRAGON, nebo českým VITACIT.

V roce 1990 se postupně začínají vracet  původní členové z vojenské služby a tak odchází Kozič a končí kariéru bubeníka, Sikes a Šušo si dají menší pauzičku pak přibírají  bývalého bubeníka kapely BRUTALIKA GERHARDA "SONYHO" DRONGA a zakládají kapelu IMMER.

Znovu složený Komtur pokračuje téměř v zakládající sestavě Sikes, Mario, Wegel, Ruda a pokračují až do ruku 1995 (Koncerty se SEPULTUROU, ACID DRINKERS a mnoha dalšími) a zvolna se rozpadají.

SIKESOS  a MARIO dobírají další dva muzikanty PIGUR a BULIS a v roce 1996 zakládají kapelu SEPPUKA.