Kompot band - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Kompot band rock-pop / Praha 5

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Touha
    Nezařazeno
  • In your head
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Bio a historie

Historie je hodně složitá, tak ji ani nebudeme moc vysvětlovat, snad jen pro pořádek. U vzniku Kompotu, který se tehdy ještě kompot nejmenoval :)), byli tři lidé: Kuba Chalupský (Kuba) - bicí, Tomáš Odstrčil (Tomáš) - kytara a Tomáš Míka (Míčus) - zpěv. Vcelku dobré složení, ale chybí ještě basa.... A tak se začalo hledat a zkoušet.

Našli jsem dobrého basáka Miroslava Havláska z Ostravy (Feferon), který mezi nás zapadl a začalo se vyjasňovat. Pak nastal menší problém s kytarou. Nebylo to úplně to pravé, co jsme chtěli, proto jsem se dohodli a začali hledat nového kytaristu. Jak to asi všichni znají, najít ho nebyla žádná sranda, ale vzhledem k našemu předešlému koloběhu s basákem, který se nám povedl, to nebylo zas až tak strašné...

Je to trošku ironie, ale za kytaristu vděčíme Feferonovi, který našel Petra Hálu (Čert) na nejakém jamu. Když přišel poprvé do zkušebny, bylo to jako výbuch. Hráli jsme asi hodinu a připadalo mi to, jakoby jsme už hráli společně dlouhou dobu. A od té chvíle, červen 2003, ve složení: Míčus - zpěv, Kuba - bicí, Feferon - basa a Čert - kytara jsme začali zkoušet a připravovat novou muziku Kompotu. Vše šlo tak snadno a rychle, že první koncert se odehrál již 24. listopadu 2003 v Rock Caffé, kdy si nás vzali jako předkapelu Bublifuck (děkujeme), a našich prvních sedm písniček vyletělo do světa.

V současné chvíli je sestava obměněná, Feferon se s námi rozloučil (na vlastní žádost) a na jeho místo přišel v březnu 2004 výborný muzikant a pracovitý člověk basák Lukáš Varaja (Varys). Shodou okolností také z Ostravy.

Nyní do toho ovšem bušíme s Lachtanem. Je to tak vlastně už zhruba od února 2007. Dohodli jsme se na výměně z důvodu Kubovy zaneprázdněnosti s kapelou Checkpoint (turné se Škworem, natáčení fošny). S Martinem jsme móóc spokojeni.