Koka-Z - O kapele | Bandzone.cz

Koka-Z hard rock-metal / Hradec Králové

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Hasty world
  Nezařazeno
 • Parent's love
  Nezařazeno
 • Sad love
  Nezařazeno
 • Souboj
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

KOKA-Z (čti "kokazet") je hard rocková až metalová kapela z Hradce Králové.

 

Členové:

Zdeňka Veselková (zpěv). Zpívá od šesti let. Prošla řadou kapel a řadou stylů, zmíníme např. kapelu Blue Band z Hradce Králové, Posádkovou hudbu HK, Blue Star, Mladý týnišťský Big Band aj. Měla tak možnost vyzkoušet si řadu žánrů. Teď se věnuje kapelám KOKA-Z a Blue Band. Jejími velkými vzory jsou kapely Die Happy a Nightwish.

Aleš Kolařík (bicí). Bicím nástrojům se věnuje od dětství. Vystudoval konzervatoř (Teplice  v Čechách a Pardubice). Působil v kapele East park (1997 - 1999), dále spolupracoval s kapelami JH Big Band HK, Ego retro music, Blue Star aj. Hudební zkušenosti sbíral i v Portugalsku (Lisabon), kde několik sezón hudebně působil. Je kapelníkem kapely Blue Band.

Iraklis Karasaridis (elektrická kytara). Na konzervatoři v Brně vystudoval klasickou hru na kytaru. Po absolutoriu v roce 1993 pracovně odjel do Řecka (Soluň), kde řadu sezón působil v kapele jako profesionální hudebník. Řadu let se také věnuje pedagogické činnosti. Ira do naší kapely přináší řecké prvky, což je pro nás inspirující.

Kamil Kotek (baskytara). I přesto, že vystudoval hru na klasickou kytaru, na basu hraje taktéž skvěle. Řadu let působí jako pedagog v královéhradcké ZUŠ Habrmanova.

 

Album:

FAME, r. 2011

Bio a historie

Začátek kapely můžeme datovat do dubna 2010, kdy začali Iraklis Karasaridis (el. kytara) a Aleš Kolařík (bicí) realizovat vlastní hudební nápady a vytvářet první songy. Poté se k nim přidat Kamil Kotek (baskytara) a až v dubnu 2011 Zdeňka Veselková (zpěv). Od té doby nabrala kapela spád, s příchodem nových členů vznikla řada nových skladeb (české, anglické) a již v létě 2011 kapela natočila své první album s názvem FAME.

KOKA-Z hraje výhradně vlastní skladby, každá píseň je originál a texty (české i anglické) vycházejí z vlastních zkušeností členů kapely.