Klipers - O kapele | Bandzone.cz

Klipers indie-rock / Nitra

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Budeme se bát
  Nezařazeno
 • Zlatý tanec nálezů
  Nezařazeno
 • Šero po celej den
  Nezařazeno
 • V dálce je ticho
  Nezařazeno
 • Dnes jsem tě spatřil
  Nezařazeno
 • Další drahokam
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.
Captcha obrázek

Dodatečné info

Bio a historie

"Kdyby hvězdy přicházeli jenom jedinou noc za tisíc let - jak by lidé věřili, obdivovali a uchovávali po mnoho generací vzpomínky na město Boží!" - Ralph Waldo Emerson, rok 1836

Lidé se někdy ptají -
proč klipers a proč né clippers? Klipers je nesprávný transkript názvu jednoho né moc hezkého filmu. Malé dítě se však nebojí strachu samotného, nebo jo? Možná i proto bylo pak Klipers jméno mého plyšového dinosaura a kvůli hezkým vzpomínkam jsem toto jméno používal i jako nickname tu a tam. Páč jsem se rozhodl nazvat klipersem i samého sebe, né však jménem, spíše jako definice.

Já jsem však šel ještě dál: Každý z nás má uvnitř jednoho malého člověka, své touhy a sny. Je to něco jako malé dítě, které se ví dohodnout i nedohodnout s racionální stránkou našeho já. Máš ho tam i ty? Možná, že práve můj malý člověk je onejší klipers, který mě stále propojuje s vnitřním světem. Možná i proto jsem introvert.


Svůj hudební projekt, který jsem začal tvořit v roce 2015 jsem tudíž také nazval klipersem, poněvadž mé sny a city zde hrají svou významnou roli. Od této doby jsme spolu s mými kumpány vydali startovné EP "Co říká se potají" a debutovali jsme albumem "Duše lesních tvorů", nebo-li jakousi manifestací toho, co máme rádi a toho, čeho se bojíme. Za posledné léta jsme se okrem alba Duše lesních tvorů věnovali i večerům písní Karla Kryla, ktorého myšlenky si velice vážíme. V marci 2019 vychází naše druhá deska "Vesmír se otočí", kde své vize a sny o budoucnosti přepájím s barevným mistrovským dílem "Příchod noci" od otca sci-fi literatury Isaaca Asimova. Na rozdíl od jeho příběhu se však v tom mém otáčí doopravdy celý vesmír.

Spolu s kapelou se teď vyskytujeme na Slovensku a je to už pár hodných let co tady bydlím. Ostatně od jiných jaziků mluvím plynule slovensky i česky. Po otázce proč “klipers” tak lidé mávají časté dotazy - hele a proč vlastně spíváš česky? Pocházím z Moravy. Ale často odpovím, že nesnažím se prosadit nebo vyzdvihnout žádnou kulturu samotného národa - člověk si však přece jenom vybere ten jazyk ve kterém se mu dobře skládají texty a to je vše, těší se z té rozmanitosti československého jazyka!

Hudební projekt "klipers" je proto intimní poezie ve synthfolkovém šatu. Snažím se tradiční písničkářství propojit s poezii, hudebně pak tradiční folk propojit se synthetizátorovým světem, který má své čaro. Poslechni si nás zde:
http://klipers.bandcamp.com a pak přijeď někde na koncert!

Podobné kapely

K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.

Podobnost se určuje podle počtu společných fanoušků.