Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Kliďánko country-rock / Ústí nad Labem

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Kontakty a odkazy

Dodatečné info


✩Country kapela Kliďánko ze severních Čech✩

 

✩Jsme parta muzikantů z Ústí nad Labem, která má ráda a hraje (a to zásadně živě) americkou moderní country music, zpívanou výhradně česky a to včetně vlastních textů. Některým známým i méně známým countryovým skladbám dodáváme vlastní aranže a specifický sound, nebo se vracíme k jejich původním originálním aranžím.

 

✩Vystupujeme na tanečních zábavách, hudebních přehlídkách a festivalech, na společenských akcích. Jsme schopni přijet kdykoliv a kamkoliv. Máme sestavené vystoupení (program) o délce trvání 5-6 hodin. S případným pořadatelem lze program individuálně upravit a to i s možností zajištění hostů do pořadu.


Disponujeme vlastní aparaturou o výkonu 2x 300W (koncový zesilovač Phonic, mixpult YAMAHA, mikrofony SHURE, reprobedny osazené reproduktory Craft, Subwoofery LEM), vlastním světelným parkem, vlastní dopravou vozidlem RENAULT Trafic.

Úspěchy:

  • Podle čtenářů v anketě Ústeckého deníku - " Ústecký slavík " - o nejpopulárnější hudební těleso (bez rozdílu žánru, jednotlivců či skupin) v r.2002, 2003, 2004 a 2006 1.místo. r.2007, 2008 4. místo
  • V anketě Český slavík Mattoni pro rok 2003 v kategorii skupiny 36.místo!!!
  • Naše písnička s názvem "To máš pravdu" v období listopad až prosinec 2003 písnička No.1 po čtyři týdny v Country hitparádě na stanici Radio Sever (FM 88.8) a 2.místo za 3.čtvrtletí 2003

Složení kapely Kliďánko

Jiří Šmíd

Jiří Šmíd

specializace :zpěv, kytara, frontman, šéf
vybavení : kytara telecoustic FENDER, akustická kytara EPIPHONE (Gipson) "Elvis", ak. kombo Roland AC 60
záliby : Kliďánko

petr.jpg

Petr Šístek

specializace : bicí, "tajemný muž"
vybavení : bicí TAMA
záliby : hra na bicí v kapele Kliďánko, kutilství na chalupě

jan_pribyl.jpg

Jan Přibyl

specializace : basskytara, zpěv
vybavení : Basa -

Fender 60Th Anniversary American Standard Jazz Bass

, kombo Gallien Krueger MB210
záliby : muzika, PC

pavel.jpg

Pavel Holík

specializace : sólová kytara, zpěv
vybavení : el. kytara -

Fender American Standard Stratocaster

, kombo Fender  Hot Rod de Luxe
záliby : kytary a muzika, turistika,voda,fotografie

panky.jpg

Petr Fiala „Panky"

specializace : housle
vybavení :  housle elektrické YAMAHA, ak. kombo Traynor  
záliby : hrát a hrát a hrát

honza.jpg

Jan Žahour

specializace :zvukař
vybavení : sluch :-)
záliby : šoupání šavlema na mixu, turista, vše o dráze a lokomotivách

 

Bio a historie

Historie Kliďánka, už je to nějaký ten pátek    www.klidanko.cz

Tak tedy kdo a co jsme? Hlavně lidi ! Potom také muzikanti, kteří hrají a zpívají pro pobavení vlastní, ale hlavně pro potěšení všech ostatních.

FH1.jpgCo hrajeme? V posledních osmi letech máme ze všeho nejraději moderní americkou country muziku. Jenže v roce 1992 tomu tak ještě nebylo. Pravda, hráli jsme také americkou muziku, také country, takovou, která byla u nás v Česku zdomácnělá nebo prezentována jako celý záběr žánru folk a country. Takže před těmi ... x ... lety kapela vznikla proto, že hraní po hospodách, mejdanech a ohních nepřinášelo nic nového. Proto naprosto v klídku (od toho i název „Kliďánko") začalo vystupování i na podiích. Hrálo se trampsky, folkově, country i bluegrassově až k dnešnímu stylu.FH10.jpg
Jenže od r. 1992 po dnešek je dlouhá doba a život přináší změny. Ani Kliďánku se změny nevyhýbaly. Za celou dosavadní historii se v kapele vystřídalo 25 muzikantů!!!! Z původní čtyřčlenné sestavy (Jiří Šmíd-kytara, zpěv; Jaroslav Rampousek "Sambik"-kytara, banjo, zpěv; Zbyšek Hazmuka-kontrabas; Vlasta Vinšová(Švejnohová)-housle, zpěv),jež měla trvání půl roku, se vykrystalizovala další parta. Ta vystupovala se členy (Jiří Šmíd-kytara, zpěv;Dana Hronková(Psotová)-zpěv; David Větrovec-kontrabas; Jana Černá-zpěv; Roman Černý-kytara, zpěv) a repertoárem od Brontosaurů, Nezmarů a pod. až do dubna 1993, kdy mateřské a pracovní povinnosti kapelu opět vrhly do samých začátků obměněného seskupení. To už ale v jiném stylu napůl country a napůl bluegrass. K Daně a Jirkovi přišel Milan Kolda s banjem, Aleš Kostelecký s basskytarou, Petr Psota "Bublais" s kytarou,Marcela Lencová (Koldová) s houslemi.
V usazeném nástrojovém obsazení a hudebním stylu se hrálo až do poloviny roku 99, i když postupně odcházeli a přicházeli hráči a hráčky naFH15.jpgjednotlivých postech. Nově přišli Martin Urbánek - fidle, Pavel Zícha - banjo, Lenka Vokálová (Jandová)- fidle, zpěv, navrátilec z první sestavyZbyšek Hazmuka - basskytara (a zase odešel), Petr Sládek "Feďa" - basskytara, Iveta Staňková - zpěv. No, jak to bývá, hrálo se všude, kam nás pozvali. Jen pohřby jsme nikdy nehráli (ale to nevadí). Takže tancovačky, oslavy, prezentační akce, soutěže, přehlídky, svatby atd.
No a pak po letech připlula ponorka (nebo co?!) a přišel zlom. Co takhle "živé" bicí a elektrické kytary? A proč NE? Tak teda, JO!!
F10.jpgPřišli zkušení muzikanti z tohoto odvětví country Zdeněk Podolský - bicí, Roman Šimek - steel kytara, piano, banjo, el. kytara, zpěv a už to zase "jelo". Basskytaru chvíli hrál Pavel Rampousek (POZOR! už syn zakládajícího člena Kliďánka Jardy Rampouska.), kterého vystřídal Jirka Brožek "Jíra" se svojí basskytarou. No a už jsme v polovině roku 2000, kdy příchází Josef Jakš - el. kytary a Petr Šístek - bicí)s chutí něco dělat a bavit sebe i "lid" a to i vlastní tvorbou. A to se daří a příchází i úspěchy regionálního formátu.To pokračuje až do poloviny roku 2006, kdy nečekaně odchází Josef Jakš a Roman Šimek. Takže nastává období hledání nejen vhodných náhradníků, ale i dalšího stylu. A rozhodnuto!! Během prázdnin se utváří nová FH4.jpgsestava a repertoár a říznější sound s dravým stylem. Přichází sólový kytaristaPavel Holík (otrkaný z mnoha různých hudebních sestav) a Petr Fiala„Panky" (bluegrassový houslista s nezaměnitelným citem pro improvizaci). Pravda , chvilku našim příznivcům trvalo než si na nový zvuk zvykli, ale nakonec" jsme byli přijati". V listopadu 2008 odchází basista Jirka Brožek a na jeho místo nastupuje zkušený  muzikant Jan Přibyl.

Není toho na jednu kapelu až dost? Jasně, že je!! Důležité však je, zda si to přebral náš fanoušek a naše fanynka ( myšleno v množném čísle ). Dá se říci, že ano a my jsme těmto fandům velice vděčni. Děláme to především pro NĚ!! NE??
Za celou historii kapely bylo odehráno více jak 900 veřejných vystoupení. 

Na závěr je třeba připomenout ještě historii kamarádů - zvukařů, kteří Kliďánku také vyráběli hudební tvář: Martin Černý, Pavel Hronek, Martin Studnička "Vodník" a Jan Žahour.
Že jste nás ještě neslyšeli? Ani neviděli?? Tak za námi přijďte, jste zváni.