Khaomatic - O kapele | Bandzone.cz

Khaomatic psychedelic-jazz / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Remus
  Nezařazeno
 • Octavianus
  Nezařazeno
 • Gemini
  Nezařazeno
 • Zen
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Kapela Khaomatic je fusion jazzovým projektem kytaristy Romana Hampachera, baskytaristy Romana Džačára a bubeníka Jana Červenky, výrazných instrumentalistů s bohatou hudební minulostí.  Tito hudebníci tvořili od počátku zakládající členy skupiny Poetic Filharmony, která roku 2012 ukončila činnost. Mateřskou poetickou loď tedy pánové odvezli do posledního kotviště k zaslouženému odpočinku a nový projekt Khaomatic tak představuje syntézu původního rockovějšího přístupu s novými hudebními vlivy, lichými rytmy a paradoxně sofistikovanou rezignací na vysoké počty not v jednotlivých taktech. Název Khaomatic k tomu ostatně přímo vybízí – spojuje v sobě chaos a matematické principy, mystické plochy,  exponované hudební prožitky, prokomponované pasáže i improvizované celky s prostorem pro náhodná hudební setkání třetího i čtvrtého druhu. Na jaře 2014 vydává Khaomatic nové EP. 

Bio a historie


Roman Hampacher - kytara (*1974) je jeden z nejoriginálnějších současných kytaristů na české scéně. Má za sebou dlouholetá angažmá v různých souborech (Dobrohošť, Irish Dew, Lykathea Aflame) z nichž nejvýraznější byli jazzrockoví Poetic Filharmony. Roman je dlouholetým kytarovým lektorem. www.romanhampacher.cz

Roman Džačár - baskytara (*1982) je původem ze Slovenska, kde také posbíral své první hudební zkušenosti. Od roku 2004 žije trvale v Praze. Kromě Khaomatic hraje rovněž v triphopově laděných Lealoo, s nimiž v roce 2009 vydal úspěšnou desku Period. Participuje i v dalších hudebních uskupeních a projektech (Dikolson, Microscop op). Kromě hudby se Roman zajímá také o grafiku a video produkci.

Jan Červenka - bicí (*1983) je žádaným bubeníkem na pražské jazzové scéně. Pochází z Roudnice nad Labem, kde začínal v tamním big bandu. Navštěvoval soukromé hodiny u profesora Bohuslava Macha z Vojenské konzervatoře Roudnice. Studiově spolupracoval například s osobitým skladatelem Vladimírem Franzem. Na pódiu už si stihnul zahrát s Alanem Vitoušem, Jirkou Hrubešem, Slávkem Jandou, Borisem Urbánkem a dalšími. Kromě Khaomatic působí také v současném kvartetu první dámy českého jazzu Jany Koubkové. Je firemním hráčem paliček Balbex, bicích SONOR a činelů Ufip. Kromě hudební činnosti je dlouholetým externím redaktorem časopisu Muzikus.