Kašpaři - herci spolku Kašpar - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Kašpaři - herci spolku Kašpar pop / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • TANCOVACKA 106 ×

Fanoušci: 6

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
7
Návštěv celkem
2 545
Poslechnuto skladeb
106
Profil registrován
11.9.2011

Chanson? Šanson!

Upraveno:

RECENZE: Francouzština trochu jinak. Šanson zní v Divadle v Celetné


http://www.topzine.cz/recenze-francouzstina-trochu-jinak-sanson-zni-v-divadle-v-celetne

Lehkou lekci francouzštiny v podobě šansonu a netradiční pohled na zdánlivě neslučitelné umělecké osobnosti u jednoho mikrofonu nabízí Chanson? Šanson! V Divadle v Celetné si tak divák může vychutnat hudební zážitek i se sklenkou vína.
FOTO: Chanson hromadna pisen Rozdílné umělecké osobnosti u jednoho mikrofonu. Zdroj: Divadlo v Celetné

V rámci projektu Zbytky sil, který otevřel nedělní večery nápadům herců, měla premiéru hudební inscenace Chanson? Šanson! Diváky, kteří tomuto hudebnímu stylu zrovna nepodlehli, mohl název odradit. Obavy se ale ukázaly jako zbytečné.  

Inscenace sice měla specificky orientovaný hudební základ, ale ani ke konci nezačala upadat v monotónnost. Především proto, že se díky rozličným uměleckým osobnostem u mikrofonu střídala klasická francouzština s angličtinou, češtinou a ne úplně se tak hodící němčinou. Ale chápu, že v případě Marlene Dietrich nemohla nemít němčina zastoupení.

Marlene Dietrich či Edit Piaf ale nezůstaly při svých životních zpovědích na pódiu osamoceny. U mikrofonu se vystřídali kupříkladu Jiřina Salačová, Jacques Brel, Gilbert Bécaud a další. Ač se v reportoáru objevila i mužská jména, překvapilo výlučně ženské obsazení.  Jak si představitelky poradily s mužskými rolemi? Herečky přišly na scénu v kabátech a kloboucích, tedy mužském oblečení. Poté kabáty sundaly a měly večerní šaty.