Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Camelquerque neboli Wellbloud rock-glam / Praha

„Kapela to prozatím zabalila....“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara, Zpěv, Harmonika

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

1999 - 2005

Michal Stehlík - kytara, zpěv

Václav Neliba - bicí, perkuse

Ladislav Krýsl - kytara

Roman - kytara

Jarda Jahoda - saxofon

Tomáš Pártl - saxofon

Bio a historie

STORY JEDNOHO CD A JEHO KŘEST

Předem bych měl všechny, co to budou číst, varovat, protože nejsem spisovatel, budu často odbočovat a kdo ví, jestli se vůbec k hlavnímu tématu vrátím!

        Vše začalo tím, že jsme se s klukama z mojí kapely (Camelquerque) rozhodli natočit několik našich písniček jako demo. Nápad to nebyl špatný, ale v kapele, kde se z šesti lidí čtyři živí zvukem, se jen tak na něčem nedohodnem. Jak točit, kde a s jakým zvukařem, kolik do toho vrazit a vůbec jestli to někoho bude zajímat. Vydávat CD pod hlavičkou nějaké firmy jsme hned zavrhli, tedy spíš oni zavrhli nás! Nakonec vše vyřešil Roman, když nám navrhl, že můžem točit u něj ve studiu po práci a dokonce zadarmo (díky Miloši), no a produkci a zvuk si uděláme sami. Tam (studio SOUNDWAVE) sice nějaký muziky točily, ale nikdy netočily bicí. Ty jsme nakonec natočily ve Viole a přehráli do počítače. To bylo v lednu 2000. Celý jaro jsme po nocích jezdili točit postupně všechny nástroje a zpěvy. V jednu v noci přijet, ve čtyři honem domu, protože od osmi točím zase v "bedně". Docela záhul! Začaly komplikace, protože narostla všem práce, ve studiu se dělali dabingy dlouho do noci, a volno bylo až kolem třetí ráno.Vrcholem byla porucha na počítači a zničení harddisku i s našimy daty. Ty byli sice zálohovány, ale jak jsme pak zjistili, ne všechny. V situaci na hranici zoufalství jsme začali data natahovat a chybějící věci točit znovu. Poslední dotáčky probíhali po Štědrém dni. Vedení divadla Viola nám nabídlo termín na koncert a Michal ho nejen přijal, ale oznámil, že na něm CD pokřtíme. Nastala hektická doba! Demo bylo potřeba co nejdříve smíchat, vypálit, nechat vytisknou booklety a plno věcí vymyslet a připravit na křest. Do toho jsme ještě otevřeli starý spor, jestli název kapely (Camelquerque) je tím pravým. Zkušenost nám říkala, že si ho skoro nikdo nepamatuje a některým členům kapely se nelíbí! Po dlouhých debatách jsme se přes odpor Ondry dohodli na názvu WELLBLOUD. Aby nesmutnil, pojmenovali jsme naší prvotinu Camelquerque. Mixu se ujal sám majitel studia, zvukař, hubebník a hlavně bezva chlap Miloš, protože poté, co jsme slyšeli každou natočenou notu nejmíň stokrát, by jsme vše akorát pos..(písk)..li. Taky jsme potřebovali nějaký nezávislý názor a pohled, protože kdo už někdy měl možnost vidět a hlavně slyšet muzikanty při mixu, musí se ještě dnes červenat při vzpomínce na šťavnaté výrazy, kterými se všichni mezi sebou častují! Ale Miloš vše zvládl na jedničku a myslím, že z toho, co jsme si natočili, dostal maximum!cd 2001

        Pokud Vám mužu radit, až si někdy budete chtít vydat CD, udělejte si co nejvíce příprav sami. Ať už jde o návrhy bookletů, zpracování do počítačové formy, osvit na negativ, tisk, vypálení na CD-R, a pod. Nebo stůjte všem " za zadkem" a pořád je kontrolujte! Moje zkušenost je taková, že jakmile u něčeho nejste, budete pak zklamáni. Když jsem konečně našel někoho, kdo by mi desku vypálil za rozumný peníz, nastali jen problémy. Potisk CD-čka je i při jednoduchém jednobarevném motivu komplikací, a i když jsme od něj upustili, objevují se další problémy. Když požadujete kvalitní CD-R, nemusíte ho od oficiálního dovozce jednoduše dostat. Ale Vás to neodradí a po několika návštěvách si je vydupete (Petře, to není nic na tebe!). Příjde Vám nakonec balík vypálených nosičů, a hle ..... vypáleno sice je, ale kde jsou k CD-čkům krabičky? Voláte znovu do Marjánek, aby okamžitě poslali slíbený krabičky. To už Vám teče pot po zádech, protože křest je přesně za týden! Za dva dny zase balík, v něm krabičky, ale mají průhledný traie! Další telefon, že jste se dohodli na černých! Smůla, černý nemaj a hned tak mít nebudou. Nezbývá, než rezignovat, křest je už ve středu! S tiskem bookletů je to podobný, nebudu to ani popisovat. Prostě výsledkem všeho snažení je, že místo toho, aby jsme se večer před křestem pořádně vyspali a připravili na pořádný mejdan, sedíme skoro do rána u Michala a kompletujem. Vezmeš krabičku, vymáčkneš trai, ohneš a vložíš zadní booklet, vsadíš trai, vezmeš přední booklet, ohneš ho a vložíš a přidáš CD, které jsme před tím očíslovali a podepsali. To vše pak uděláš 300 krát a máš hotovo! Jak prosté!

        Debata, jak pojmout křest, nebrala konce. Nápadů bylo mnoho, ale ne vše se podaří realizovat. Muselo to vše být rychle ukliditelný, protože druhý den v osm ráno začínala v divadle herecká zkouška. Nakonec jsme se schodli na plyšákách, ovocné výzdobě a jak a v čem vylezem na podium. Chtěli jsme taky pozvat naše známé na drink, tak jsme pro ně namíchali spešl drink. Ve jednu ráno jsme vyrazili do Teska, koupili 15 l bílého a 12 l červeného vína, 5 l griotky, 5 l rumu, 1 l sangrie, spoustu kompotů a čerstvého ovoce. Při placení nás chodil okukovat prodávající personál Teska, a slečna pokladní nám při pohledu na narvaný košík chlastem upřímně popřála, ať to přežijem. Taky jsme nakoupili chipsy a tyčky. To aby nikdo nechlastal nalačno.

       Křest připadl na 14. února. Lidi se scházeli už od sedmé hodiny večerní, a do začátku se jich sešlo požehnaně. Podle některých neověřených zpráv kolem 250! To je na tak malý divadlo jako je Viola moc, takže plno lidí se ani nedostalo do sálu. To bohužel postihlo i členy ČT klubu, takže mě ani neviděli. Během mého vystoupení to vzdali, a jelikož došlo na baru pivo, přesunuli se do hospody. Alespoň si tu můžu vymýšlet! Před koncertem jsem cítil obrovskou trému, přece jen nekřtím desku denně! Nervozitou jsem ladil obě kytary pořád dokola a dokola. Dvacet minut před koncertem jsme zalezli do šatny, převlíkli se a dali pár frťanů na posilněnou. Postupně nalezli na pódium, samozřejmě ne po čtyrech, oblečený v kvádrech a spustili. Hráli jsme pět kousků (to už ze ně tréma spadla) a pak pustili "Děti písku" z playbacku. V rukách dětský hračky našich nástrojů a my jsme šíleli na scéně. Dokonce jsem v závěru rozmlátil nafukovací kytaru o zem. Nastal samotný křest. Kmotrem byl herec a kamarád Bob Jaškow a podle mě zvládl vše na jedničku. Po křtu vydražil CD s číslem 1 a udržel lidi v bezvadný náladě po dobu, co jsme se převlíkali do "civilu". Pak už koncert pokračoval, hráli jsme všechno, co umíme, dvakrát jsme museli přidat, a nakonec jsme zpocený a vyčerpaný zdrhli do sprchy. Nevím, jestli se koncert lidem líbil, ale já osobně než jsem došel z šatny k východu, kde na mě čekali rodiče, (cca 30 metrů) jsem dostal 7, slovy sedm panáků! Je jasný, že pak už stačilo málo, a byl jsem mimo. Tedy ne, že bych byl v bezvědomí, ale nemusel jsem už moc kalit, základ byl položen velmi kvalitním pitím, a to ve velké kvantitě (hrůza, co to tu plodím!). Rozepisovat se o tom, co bylo dál nebudu, protože by to mohli proti mě použít "pánové z mravnostního", lékaři z venerologie a i sám šéf narkobrigády Komorous! Prostě bezva oslava do časných hodin.

        Slyšel jsem mnoho hodnocení, vesměs kladných, ale nejlépe to zhodnotil můj táta, když řekl: " No, překvapili jste mě!" Teda musím přiznat, že jsem mámu a tátu pozval na svůj koncert poprvé, ale omluvou i výmluvou mi buď ten fakt, že poprvé v životě hraju muziku, kterou můžou i slyšet! Dalším argumentem je to, že se už prodalo přes 100 kousků! Dokonce ho má i Dupe, takže kdo chce MP3-ojky, ať se mu ozve!

       Přestávám si tu tahat kšandu, pokud chcete vědět něco o kapele, pište: http://jump.to/camelquerque. Je tam i odkaz na Edovi stránky, kde jsou fotky z křestu našeho, ale i křestu partičky SPLASHEAD, se kterou jsem tam hrál jako host, dokonce i na pro mě nezvyklý nástroj! Tak zase možná někdy, třeba při ukázce mé nové motorky (je super!).

Láďa

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 1

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
1 024
Poslechnuto skladeb
515
Profil registrován
15.8.2013