Kadé chim - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Kadé chim folk-rock / Praha

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Kadé chim - Aferdita (koncert Na Klamovce 2014)
  • Kadé chim - Prase
  • Kadé chim - Až vypiju tenhleten rum
  • Kadé chim - U Jelínků
  • Kadé chim - Jarní (koncert Café V lese)

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Dodatečné info

Kapela Kadé chim je přímou následovnicí kapel Sen Vesen (1994-cca1999), Kadé chim (2001-cca2007) a the Weltmeisters (cca 2007-2012).

I přes změny názvů a obsazení jde v jejím případě stále o to samé: hrát to, co její hráče baví bez ohledu na skutečné dovednosti, o to však s větším zápalem a zaujetím. To mimo jiné znamená volně mixovat vlivy irského hospodského folku i punku, Balkánu, „waitsovské“ alternativy s country i „krylovskou“, tj. trochu potemnělou, linií českého folku.

V kapele se za dobu její existence vystřídaly desítky hráčů a hráček na nejrůznější hudební nástroje, jedinou konstantou tak zůstává dvorní autor vlastních věcí kapely – Weltmeister Günter.

Ačkoliv lze tvorbu kapely označit jako svým způsobem „generační“, má-li k tomu příležitost a formu, dokáže zpravidla roztančit i generace na přesně opačných pólech od aktuálního středu. Kadé chim se setkávají s nejpříznivějším ohlasem zejména na svatbách, oslavách, ale i pohřebních večírcích.

Kapela vyhledává zejména omšelé sály čpící rozlitým pivem a potem pomalu stárnoucích fanoušků. Není od věci přiznat, že hranice mezi členy kapely a její fanouškovskou základnou není zcela zřetelná, respektive je velice snadno prostupná: Někteří současní členové se doslova protančili na pozice aktuálních tahounů kapely a naopak – řada někdejších předních členů již na kapelu pouze pořvává ze zadních řad publika.

 

Bio a historie

Vláďa Günter  - zpěv, akordeon

Marek Poledna - baskytara

Daniel Fána Vališ - harmonika, whistle, irské dudy

Pepa Janíček - banjo

René Starhon - bicí

Lukáš Radostný - bouzouki