Jablko Znetvořené Lidským Faktorem - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Jablko Znetvořené Lidským Faktorem ska-punk / Putim

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Členové

Nástrojové obsazení: Baskytara
Nástrojové obsazení: Kytara
Nástrojové obsazení: Trubka / křídlovka

Kontakty a odkazy

+420606288238 - Bubeník Burage Noise

Dodatečné info

NEZAPOMEŃ CD           je   stále       z a d a r m o

Chceš - li skapunlovou desku ruku  2008 od JZLF   Z D A R M A    (pouze za poštovné) napiš na ing.kuderhalt@atlas.cz a příjde Ti

osoby a obsazení , v českém znění s titulky

Ťúmen - zpěv a zjev , trubka , kytara

Burage Noise - zjev a zpěv , bicí

Jeepák - kytara

Grudkin jr. - bass

Wojthuu - hlubozník

Viktor QXStyles - trubka

Semen Onasaku - vrah

Jerome Phamphi - kytary

 Matěj Zeman  - klapkobřinkostroj

Marcello z Nástrojárny - zpěv ( ex Okena Mejdn )

Freddy Jupitery - anální jekot

Brajen Květen - kytara

Benedict XVI - papež

Karl Das Hakenkreuz - trubač

 

Bio a historie

Jablko znetvořené lidským faktorem (dále jen JZLF )se po letech netvoření ,  čili deformací  proměnilo ve formaci a zahájilo hudební reformaci– jen pro úvodní informaci .

Kde se vzal název ? Autorem je Burageho (bubeník) spoluvězeň z armádního arestu .Vzhledem k jeho tehdejšímu věku s nápadně vyspělým knírem přezdívaný Saddám. ( jeho dvojník byl v této době společně s Talibanem přítelem U.S.A.) . Planetu Zemi lze tedy přirovnat k jablku , jež lidstvo ohryzává. Ohryzek pomalu okorává , chuť hořkne a pobyt na ní se znepříjemňuje. A nyní jest filozofická otázka? Doroste někdy jablko ?

Kdy končí Funus Band a začíná JZLF ? K přerodu došlo někdy v roce 1993 při koncertu s Požárem Mlýna, kdy se Funus Band již druhým rokem potýkal  se  "ztrátou energie „ , vVystupoval již jen ve 3 lidech (Ťúmen , Burage , Jeep) a zmíněné vystoupení  skončilo fiaskem. Během interpretace písně Zastavte svět –chci vystoupit „unavený „ bubeník spadl do bicích a spal. Zpívající baskytarista ani nepostřehl , že není zelektrifikován a pro jistotu usnul také. Druhý den vše zpečetil kytarista , který sháněl kapelu v domnění , že je koncert právě v ten den. Úplně zapomněl , že hrál včera. Tím se uzavřela punková a postpunkově novovlněná etapa kapely.

Zhruba po roce trojice přibere  mladého KOCOURA ( syna legendární ho Kocoura – pořadatele koncertu Plastic People ) na hlubozník a sestrojí J.Z.L.F jako HC - punkové inter - pretty women  . Podle vzpomínek  Magora  Jirouse byl Kocour ml. nejmladším zatčeným v ČSSR v roku 1976 ve svých 6 měsících. STB sebralo jeho otce  , když jel s kočárkem. Kocour ml. se však ve vazbě posral a začal nebetyčně ječet. STB neměla jakékoli prostředky ho uklidnit a tak ho i s otcem po 6 hodinách vazby propustila. Kapela v té době značně přitvrdila a vystupovala jak na hardcoreových , tak po většinou na metalových akcích. Vliv undergroundových a psychedelických kořenů však nelze odstranit a tak ortodoxní publikum mělo s tvorbou JZLF vždy problém.

JZLF po roce 2000 ?  V současné době kapela koncertuje  v samostatných koncertech buďto pod svým celým názvem Jablko Znetvořené Lidským Faktorem  v cca 3 hodinovém bloku , kdy hraje průřez celou 20 - letou tvorbou v celovečerním programu, edná se většinou o program založený na Ska +  reggae + nová vlna. Dechy , Nesnáším svýho psa a podobně laděná tvorba.

Lze také spatřiti na plakátovacích plochách , nelegálních výlepech,, či minifestivalech název JZLF/Funusband 1987 – 1993. Tam uslyšíte HC-punkový program z pionýrských let kapely. Žádné dechy.