Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Juki band swing-jazz / Brno

„hrajeme swing, jazz“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

 • Ain´t no sunshine 225 ×
 • Armandos Rhumba 817 ×
 • Misty 349 ×
 • Have you met miss Jones 335 ×
 • Klobouk v křoví 367 ×
 • I wanna be loved by you 333 ×
 • Cheek to cheek 301 ×
 • Hvězdy jako hvězdy 260 ×
 • Georgia on my mind 265 ×
 • Fly me to the moon 267 ×
 • Dont get around 238 ×
 • Cest si bon 241 ×
 • Caravan 238 ×
 • Blue Moon 249 ×
 • Take the A train 225 ×
 • All of me 233 ×
 • Besame mucho 2 222 ×
 • Black Orpheus 201 ×
 • Summertime 277 ×

Členové

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Hudební sdružení JuKi Band hraje k tanci a k poslechu ragtimové, jazzové a swingové standardy ve vlastních úpravách z období od zrodu populární hudby z počátku minulého století až po současnost.

Přestože je to hudba našich babiček a dědečků, tak oslovuje i současnou mladou generaci.
Prostě forever young. 

Aktuálně připravujeme pár nových kousků, trochu odklon od swingových evergreenů z dob našich babiček směrem k jazzu šedesátých až sedmdesátých let. 

Naše sdružení hraje aktuálně ve složení:

 • housle (Jiří Kinzel alias Juki)
 • kytara (Mirek Hulán)
 • kontrabas (Vašek Puža) 
 • piano (Filip Synek)
 • příčná flétna (Alica Rétiová)
 • zpěv (Lucie Hanáková)

Často s námi hostuje skvělý kytarista Karel Jačko.

Najdete nás také na webových stránkách www.jukiband.cz.

 

Bio a historie

Členové kapely

Jiří Kinzel (JuKi) - housle

Začínal s hudbou v Symfonickém orchestru Hodonín, následně přešel k folkloru do cimbálové muziky Jury Petrů z Kyjova. V letech 1990 až 2008 hrál v bluegrassové skupině Cumberland string band a v irské skupině O´Reily´s band ve Stuttgartu. Od roku 2009 je opět aktivní v Brně. Přidává se k volnému brněnskému hudebnímu uskupení kolem Dr.Bumbálka a jeho swingtetu. Zde se potkává se swingem a jazzem a s výbornými brněnskými muzikanty Václavem Půžou, Karlem Jačkem, Jiřím Skryjou, Pavlem Petrželou-Pácou,  Milošem Syslem-Sirem, Kamilem Mazálkem, Milanem Kalhouzem-Ryvolečem a později pak ještě s Mirkem Hulánem, Filipem Synkem a Alicí Réti. Když koncem roku 2015  Dr.Bumbálek ze zdravotních důvodů omezuje hudební aktivity svého swingtetu, iniciuje na jaře 2016 vznik nynějšího JuKi Bandu.

___________________________________________________________________________

Mirek Hulán - kytara

Kolem roku 1974 spoluzakládal brněnskou bluegrassovou skupinu Eben. Později po dvouletém angažmá u Zelenáčů (na vojně...) se začal hudbě věnovat profesionálně - v letech 1982 - 2002 se skupinou Poutníci natočil 10 CD. Kromě toho jedno skoro vlastní CD Guitar Session. V roce 2014 se přidal k JuKi bandu a od country a bluegrassu přešel k swingu a jazzu. Již 27 let také vyučuje hru na kytaru na Letní Bluegrassové dílně a nyní i soukromě. Jinak programátor a dobrovolný dárce orgánů - motorkář.

___________________________________________________________________________

Václav Puža - kontrabas

První hudební zkušenosti získává hrou na akordeon na svatbách a oslavách. V 90. letech hraje na baskytaru v netradiční bigbeatové skupině Chlupatá deka a současně se angažuje v brněnské kapele Podkova a vystupuje s folk-rockovým uskupením Zelený koně. Po roce 2000 se nadchl pro akustickou hudbu a začal cvičit na kontrabas pod vedením brněnského virtuosa Petra Surého. Následují bluegrassové kapely Funt a Sakrapes. Od roku 2008 přechází ke swingu a jazzu. Kromě toho je vášnivý vzduchoplavec, takže když zrovna nehraje, svírá v ruce knipl a kochá se krajinou. Pak září a svítí jako slunce za basou a dodává kapele pozitivní energii.

___________________________________________________________________________

Filip Synek - klávesy

Rodící se světový klavírní virtuos vnáší do kapely svěží vítr. Klavír je jeho dennodenní součástí, pokud zrovna nedává šach mat světovým velmistrům.

 __________________________________________________________________________

Lucie Hanáková - zpěv, rytmika

Veřejně hudebně vystupuje od roku 2010 jako zpěvačka folkové kapely Restaurant na konci vesmíru. Pak několik let působila v hudebním duu a zpívala písně nejrůznějších žánrů na oslavách, plesech, svatbách po celé republice. Vyzkoušela si atmosféru popových koncertů při vystoupeních s revivalovou kapelou Abba Revival Dancing Queen. Zpěvem a hrou na akordeon doprovázela uskupení Musica Regina v penzionech pro seniory, v dětských domovech a SOS vesničce. Od roku 2012 je členkou hudebního uskupení H.A.L.O., kde se dostává i k jazzové hudbě. Společně s uskupením Hands Dance pracuje na projektu přiblížení hudby i pro neslyšící publikum. Společně s kytaristou Alešem Klímou vystupuje pod hudební značkou L.A. V JuKi Bandu působí od roku 2016.

___________________________________________________________________________

Alica Réti - příčná flétna (stálý host)

Pochází z muzikantské rodiny a hudbu vnímá jako svoji každodenní součást. Její hudební cesta začala studiem interpretace klasické hudby na ZUŠ, potom se zúčastnila několika zahraničních seminářů ve hře na příčnou flétnu pod vedením Marty Braunsteinerové (Konzervatoř, Bratislava) nebo Hansgeorga Schmeisera (Universität für Musik und darstellende Kunst, Vídeň).
Na prahu dospělosti navštívila Letní jazzovou dílnu v Bratislavě, kde ji jazz doslova pohltil. Jazzovou improvizaci začala rozvíjet v kapele Afro Campana & Friends.
V současnosti je každoroční entuziastickou frekventantkou Letní Jazzové dílny Karla Velebného, kde se seznámila s mnohými významnými osobnostmi současného jazzu. Spolupracovala se zpěvačkou Brigitou Szelidovou na albu Duets, s klavíristou a skladatelem Lubošem Šrámkem na albu White Dream, kde si zahrála s mnohými inspirujícími světovými hudebníky jako Peter ErskineMatúš Jakabčic a další. Hraje v kapele The Young Pekáč Mojmíra Bártka a mimo hostování v JuKi bandu se objevuje také v Big Bandu Konzervatoře Brno.

___________________________________________________________________________

Fanoušci: 6

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
4
Návštěv celkem
6 050
Poslechnuto skladeb
5 863
Profil registrován
9.8.2016