Jiří Marek - Novinky | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Jiří Marek folk-acoustic / Znojmo

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Niké (Uvidíme 2013)
  • Cizinec (Uvidíme 2013)
  • Domů (Uvidíme 2013)

Arytmie

(Upraveno: )

Dávám si pauzu. Těm, co mi naslouchali a podporovali mě, děkuji a vážím si jich! Až budu věřit, že má smysl něco vytvářet, možná se vrátím...

Snažil jsem se něco říct, ale málokdo poslouchal... nejlíp to vystihuje René Magritte:


 

Váš Jiří Marek

Krize, čáp a nota půlová

(Upraveno: )

Tři měsíce jsem se plavil různýma krizema.
Ať už jsem nebyl schopen cokoliv vyplodit (je jedno jestli pro Psychocandy, sebe nebo do školy), do srdce mne bodaly žensko-mužské vztahové vrtochy a doteď vlastně nevím, jestli mám tři domovy nebo žádný. (píseň domů se zdá momentálně paradoxní).
Přesto se to/já v sobotu zlomilo.
Viděl jsem totiž čápa.
Vyměnili jsme si pohled z očí do zobáku. Trmácel se strouhou. Lovil. A já teď už vím, že čápi nenosí jen děti, ale jsou to i poslové. Mně zažehnal krizi a nemusel být ani vysoko na nebi, kde je prý větší šance na zázraky... Stál na jedný noze na zemi a kynul mi, že to bude dobrý.
Naposledy jsme takhle potkali srnu, ta měla v  očích bezedný strach z toho, co přijde... Čáp už se nebál, protože cestu si nevybereš...důležitý je, koho na cestě potkáš. Cíl máme všichni stejný....
Složil jsem nádhernou píseň (Nota půlová), vyhrál krajskou část Porty v autorské soutěži a těším se na další dny a koncerty!
 Děkuji, že se mnou stále jste.
Máte to se mnou těžký...když se tak dlouho neozvu.

Váš "On the road" Jirka

Čerstvé novinky najdete na odkzazu níže! Nestyďte se a přidejte se:
https://www.facebook.com/pages/Ji%C5%99%C3%AD-Marek/440465242707018

Mé srdéčko stati(sti)cké

(Upraveno: )

Statistika nuda je, má však cenné údaje:

Ve světě koluje 90 sólových cd, nejdál je moje cd ve Španělsku, fanoušek (moc milá slečna) z nejvzdálenějšího koutu Země je z Indonésie (druhý z Indie), 18. října hrálo moje cd v Anglii, za rok 2013 jsem zatím odehrál 12. sólových koncertů, složil 18 písní pro sólo (6 ovlivněných láskou), 5 písní pro Taite (1 se jim nelíbí), 12 pro Psychocandy (společně s Hambim), to je 35 písní a většina z nich prošla cenzurou u Klárky, rozpracoval jsem sprostou sbírku, psal do 8 měst o koncert (5 mi neodpovědělo) a jsem teď opravdu šťastný, což bych chtěl zaznamenat i na dalším cd!

Děkuji za podporu a brzy snad na koncertě,
Váš nezávislý folkař

PS: Sháním manažera-někoho, kdo by za mě psal do klubů (vážně na to nemám nervy), odměna obrovská-100 miliónů mých akcií!