Alfik&KruppEssen - Novinky | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Alfik&KruppEssen acoustic / Praha

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Jeřabiny - živě Porta Řevnice 2018, nahrávka ČRo Olomouc 254 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Svatojánský mušky - živě Porta Řevnice 2018, nahrávka ČRo Olomou 170 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Utekla mi žena - živě Porta Řevnice 2018, nahrávka ČRo Olomouc 176 ×
  • Beseda - živě z Klubu Kocour, Praha 9 281 × Stáhnout MP3 zdarma
  • Vodníci - živě z HalmiSpace, Košice (SK) 195 × Stáhnout MP3 zdarma

Novinky

:/

Upraveno:
Drodzy koledzy i fani,
 
nikt nie żałuje tego bardziej, niż my, ale z powodu aktualnej sytuacji w Czechach spowodowanej potencjonalnym
niebezpieczeństwem infekcji tym nowym chińskim wynalazkiem, po starannym rozważeniu zdecydowaliśmy sobotni koncert w Wrocławiu w naszym ukochanym klubie U Augusta odłożyć do czasu, gdy sytuacja się nieco uspokoji, a my będziemy pewni, że oprócz naszej muzyki nieprzywieźliśmy też wirusa jakiegoś. Trzymajmy wszyscy sobie kciuki, że to tylko nadmuchana bańka i szybko pęknie.
 
Alfik&KruppEssen będą dalej pracować na nowych piosenkach oraz będą się cieszyć na następne spotkanie. Dziękujemy za wyrozumiałość...
 
Z doskonałym szacunkiem (czy coś tam takiego)
 
Tylko i wyłącznie wasz Alfik

Takový trochu promo

Alfik&KruppEssen – folkrockový projekt písničkáře Davida „Alfika“ Dewettera, původně vystupujícího dlouhá léta sólově, maximálně s doprovodnými kytaristy. V roce 2017 začal spolupráci se skvělým pianistou Janem Krupičkou, nyní se k němu na některé koncerty přidávají bratři Matěj a Jakub Kramarovičové (elektrická a basová kytara) a Martina „Kajda“ Balcarová (jinak bubenice The Agony, známé heavymetalové kapely s celoevropským dosahem) s perkusními nástroji.

Na jejich koncertech se mísí většinová Alfikova autorská tvorba, ovlivněná především folkem, s příměsí stop bigbeatu, klasiky a scénické divadelní hudby (jeho hlavním působištěm je slavné pražské divadlo Semafor) s převzatými (a různě upravenými) melodiemi dalších autorů a interpretů. Během večera se střídají jeho sólové bloky jen s kytarou a písně zaranžované pro celou kapelu, milým bonusem je vážně nevážné průvodní slovo samotného protagonisty a výjimečně i improvizované humorné scénky s dalšími muzikanty. Často se také objeví zcela neplánovaný a o to překvapivější host z řad jeho uměleckých kolegů a přátel a při těchto příležitostech dochází k netradičním muzikantským spojením a – proč to nepřiznat – stát se může prakticky všechno.


Porta 2018 aneb jak jsme soutěžili

Stojíme si tuhle v neděli v takovym menšim davu za pódiem v Řevnicích a tu slyšim hlaholícího Miloše Dvořáčka:

"Čau Alfiku, jéééé, ty tu taky něco předáváš?"

Zalamuje mu palec, odpovídám:

"Čau, dneska ne, čoveče, dneska dostáváme. Možná nám to předáváš ty."

Nepředával, to bylo o cenu vedle. Nám cenu předal Jiří Vondráček a radost jsme z ní měli nesmírnou.

Teď trochu vážnějc: Alfik&KruppEssen fungujou od 7.9.2017, čili ani ne rok. A to, že vás, naše milý diváky, to baví, je pro nás motorem k věcem dalším. Nabrali jsme fakt docela švuňk a je to určitě minimálně z půlky díky Jan Krupicka, kterej se prostě vyskytl a rozsvítil to na celý čáře. Děkuju mu za to, je radost pracovat s takovymhle muzikantem i kamarádem. Kdo neví., máme z Porty cenu SAI ( SAI - Svaz autorů a interpretů), což jsem si odhadem dopočítal, že je vlastně takový čtvrtý místo, a to z celý ČR zas neni tak úplně blbý. 

A tak jsme pro vás pochystali překvapení. To budete koukat. My taky.

Furt je to ještě dobrý.