Ježíšek není - O kapele | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Ježíšek není garage / Horažďovice

„Kapela ukončila svou činnost“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • hodiny poslední- In memoriam (2005) 91 ×
  • naštěstí- Kdo ví (2003) 49 ×
  • čekám- In memoriam (2005) 43 ×
  • nech si zdát- Kdo ví (2003) 43 ×
  • za mrakem- In memoriam (2005) 30 ×

Fanoušci: 1

Spřízněné kapely: 0

Žádné spřízněné kapely

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
1
Návštěv celkem
938
Poslechnuto skladeb
256
Profil registrován
5.5.2014

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Recenze demo CDs:

Rock&Pop /leden 2004, autor: Jaroslav Špulák/

"Obyčejné písničky obyčejné skupiny Ježíšek není jsou ve své podstatě přitažlivé. Skupina je totiž podává velmi mírně, bez špetky pohrdání a už vůbec ne agresivity. Takový přístup vyráží zbraně z rukou posměváčků i kritiků, protože pokud ve zvuku skupiny není památky po ambicích (a ono není, leda byste to přeslechli), proč se zabývat tím, co je v něm neúnosné a špatné. Ježíšek není jsou jako začínající skupina, která napsala úplně první písničky a s radostí je prezentuje skupině přátel. Nikdo po nich nic na scénu nehodí, nikdo se jim nebude smát, spíše jim budou plácat po ramenou, jsou to přece kámoši - dobří kámoši. O to jde: nač předhánět dinosaury, když je to třeba jen o potěšení s blízkými. Tahle skupina je neškodná ve své přívětivosti. Kdyby si více pohrála se stavbou písniček, s texty, muzikanti se svými nástroji zacházeli sebevědoměji a všechno to mělo fajnovější studiový zvuk, byla by to ucházející průměrná poprocková deska."

Spark /listopad 2003, autor: David Nedoma/

"Hodně dobrá nahrávka, vezmeme-li v potaz, že byla celá pořízená ve zkušebně! Hudební potenciál má tahle kapelka taky slušný, i když se často nemůžu ubránit pocitu, že některé z nápadů neslyším poprvé... Lehce melancholická atmosféra, pocity tryskající z každého slova - to je hlavní dojem, který ve mně zůstává. A nejen slova, pomalé tempo, akustické či poloakustické kytary a k tomu táhlé tóny trubky - to všechno spolu dokáže vykreslit místy notně potemnělý obraz. Já bych si tedy rozhodně nepustil "Ježíšky" v depresi a vám bych to asi taky neradil. A kdykoliv jindy? Proč ne?! I když, kdo ví..."

Bio a historie

Kapela "Ježíšek není" působila v jihozápadních Čechách v letech 2001-2005. Vznikla na podzim 2001 v Horažďovicích a zakládající sestavu tvořili: Viktor Brynda (bicí), Miroslav Kratochvíl (kytara), Jan Šašek (baskytara) a Jan Nešpor (kytara, zpěv). Později se připojil se svou elektroakustickou kytarou Lukáš Breu. Po roce proběhlo dvojí střídání - za bicí soupravu usedl Tomáš Frait, baskytary se chopil Daniel Ježek. Jan Šašek nás opustil, Viktor začal hrát na trumpetu. Šestičlenná sestava vydržela do léta 2004, kdy po vzájemných neshodách odešel bubeník Tomáš.

Kapela Ježíšek není odehrála celkem 12 koncertů a natočila 2 demo CD. První CD, z jara 2003, se jmenovalo "Kdo ví.." a obsahovalo 8 skladeb. Druhé CD bylo nahráno v červenci 2005, obsahovalo 6 písní a neslo příznačný název "In memoriam".

Kapela Ježíšek není zanikla v létě 2005.