Jazz class quartet - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Jazz class quartet jazz-jazz / Ostrava, frýdek místek

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Footprints (LIVE in Klub Parník.Host Vlastík Šmída-trp)
  Nezařazeno
 • Jewisch samba (14. 1. 2012 Live in
  Nezařazeno
 • Question 14. 1. 2012 Live in Stol
  Nezařazeno
 • 500 Miles Hight
  Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Piano, klavír

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Jan Kavka - piano, leader

Narodil se 10. 8. 1989. Na piano začal hrát v pěti letech na ZUŠ Viléme Petrželky v Ostravě Hrabůvce, ale jako většina kluků v tomto věku chtěl raději chodit ven a hrát fotbal, než cvičit na piano. O muziku se začal doopravdy zajímat, až v 15 letech, kdy se prostřednictvím svého tehdejšího učitele Bohumila Rončky seznámil s hudební improvizací, konkrétně s jazzovou. Později absolvoval pár lekcí jazzového piana u známého ostravského jazzového muzikanta Vlastimila Šmídy. V osmnácti letech poprvé navštívil Letní Jazzovou dílnu Karla Velebného ve Frýdlantu v Čechách, kde začal navštěvovat lekce Borise Urbánka a Luboše Šrámka. Ve dvaceti letech začal studovat klasickou skladbu na Janáčkově konczervatoři v Ostravě.

Další kapely: BANDABAND (od r. 2010), Jazz Elements (od r. 2010), Big Band JKO "Kulaté Krychle" (od r. 2009 do r. 2012), Academic Big Band Kopr (od r. 2012), Bohemian Club (od r. 2012)

Pavel prokop - saxofony

Narodil se roku 1981. V raném věku chtěl hrát na banjo, ale rodiče ho přihlásili do Lidové Školy umění na zobcovou flétnu. V devíti letech pak přesedlal z flétny na klarinet. Jako mladý klarinetista doma nikdy necvičil a to ho dovedlo k tomu, že se naučil hrát na hodinách docela dobře z listu. Později byl vybrán do oblastního dětského osrchestru na pozici druhého klarinetu, kde prožil 5-6 let. Ke konci svého působení v tomto orchestru začal, na žádost dirigenta, hrát na tenor saxofon. Na tento nástroj se začal učit u známeho ostravského saxofonisty Rudolfa Březiny a později u Michala Žáčka, který mu o pár let později dohodil "kšeft" na výletní lodi. V roce 2011 potom strávil jeden semestr na Jazzovém oddělení lidové konzervatoře v Ostravě u Lektora Zbygniewa Kalety.Jen jeden semestr proto, že Zbygniew Kaleta už pak na lidové konzervatoři neučil.

Další kapely: Sultan Soliman ( od r. 2001), 

Lukáš Mužík - baskytara

Michal Wierzgon - bicí

Na bicí nástroje hraje od šesti let.Začal na ZUŠ v Karviné, později pokračoval na ZUŠ E.Marhuly v Ostravě ve třídě J.Kupčíka.Nyní studuje na Janáčkově konzervatoři a gymnáziu ve třídě R.Mikešky.
Prošel různými hudebními žánry,nyní se usadil v jazzových formacích. Ačkoli ho muzika vycházející z improvizace oslovuje nejvíc,snaží se být žánrově nezávislý. Přiležitostně se věnuje skladbě aranžování.
V současnosti hraje ve formacích : Re:Call (od r. 2012), Acid Station

 

 

Bývalí členové nebo hosté:

Vašek Pálka - bicí, Marián Friedl - kontrabas, Marek Dufek- Baskytara, Jan Tengler - saxofon, Zdeněk Holka - kontrabas

 

 

Již jsme Hráli: Hudební hospůdka U Arnošta (Frýdek - místek), Festival Youth4youth (Ostrava), Klub Hudební Bazar (Ostrava), Klub Náměstíčko (Ostrava-v rámci kandidatury na evropské hlavní město kultury), Klub parník (Ostrava), Zámecký klub (Hranice na moravě), Stolárna (Frýdek - místek), Dziupla (Český Těšín), Městské divadlo Zlín - Studio Z, Kulturní a informační centrum Vsetín, Klub Bamboo Zlín, Klub BLUES SKLEP (Praha),

Bio a historie

Kapela JAZZ CLASS QUARTET vznikla v záři roku 2009.

Myšlenka založit kapelu vznikla na letní jazzové dílně ve Frýdlantu v Čechách, kde se poprvé potkali Jan Kavka a Zdeněk Holka. Po společném jamování oba dva poznali, že si výborně padnou do noty a zrod nové kapely byl na spadnutí. K založení akustického tria,což byl původní plán, chybělo sehnat bubeníka.. Jan Kavka byl již delší dobu v kontaktu s Vaškem Pálkou, se kterým měli společně založit kapelu, kde by se hráli hlavně věci amerického saxofonisty Joshuy Redmana. Z této vize nakonec sešlo a Vašek společně se Zdeňkem a Honzou začali zkoušet v září 2009.  Kapela asi rok fungovala jako trio (Jazz class trio).

Po roce občasného hraní se ke kapele přidal ostravský saxofonista Pavel Prokop. Kapela dostala nový sound a z tria se stal quartet.

V květnu roku 2012 Vaška Pálku za bicíma nahradil Michal Wierzgon. V listopadu roku 2012 se sestava znovu změnila. Zdeňka Holku nahradil Lukáš Mužík na baskytaru.

Jazz class quartet se zpočátku zabýval téměř výhradně standartními jazzovými skladbami. Nýní už ale těleso pracuje hlavně na autorských věcech.