Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Jan Pouska folk-rock / Plzeň

„Debutové album Zrání!“

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

  • Zrání- Zrání (2018) 15 ×
  • Bratr Jacques- Zrání (2018) 10 ×
  • Naděje- Zrání (2018) 6 ×
  • Visely višně (demo) 66 ×
  • Panta rhei (kapela Alternativa - Vše plyne 2004) 7 ×

Členové

Nástrojové obsazení: Kytara, Baskytara, Zpěv, Bicí, Dudy, Housle, Syntezátor / Sampler, Mandolína

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.

Zobrazit kontakty

Dodatečné info

Info je velmi jednoduché: kapelu nemám, ale rád bych měl.

Proto vyzývám šikovné muzikanty/muzikantky nejlépe z Plzně a okolí, kteří by chtěli se mnou spolupracovat, ozvěte se.

Hledám bubeníka, basistu, kytaristu, klávesáka... atd.

Bio a historie

Narodil jsem se 1. března roku 1980 ve čtyři hodiny odpoledne v Plzni, kde také stále bydlím.
V osmi letech jsem začal chodit do Lidové školy umění na housle. Ve dvanácti letech jsem začal hrát na kytaru a předtím jsem pokoušel i jiné nástroje (zobcová flétna, klavír).

Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu elektrotechnickou obor Technické lyceum, během studia jsem se začal významněji podílet na kulturním dění v Plzni, díky spolupráci s Jiřím Hlobilem. Ten ve škole vedl dramatický kroužek a jako muzikanta si mě vyhlédl i do svých kulturních pořadů.

 

METELÁČEK

Vůbec počátek mého veřejného vystupování (pokud nepočítám přehrávky na LŠU). Do tohoto folklórního souboru, ve kterém jsem působil jako houslista a zpěvák, jsem přišel ve 12 letech a zůstal celých jedenáct let. Zůčastnil jsem se s Meteláčkem různých zájezdů do zahraničí, a také republikových soutěží, v nichž jsme několikrát vyhráli.
Na Meteláček stále v dobrém vzpomínám, někdy časem bych se k folklóru zase rád vrátil. Přece jen mě těch 11 let poznamenalo:-)


DIVADLO

Od roku 1998 jsem hudebně spolupracoval s ochotnickým divadlem Štace Kaznějov, pro které jsem tvořil hudbu a rovněž aktivně vystupoval v rolích muzikantů (Komedie o vějíři, Petrohradský lichvář, Fraškohrátky, Pohádky z Krakonošovy zahrádky, O sladkém království a další).

V letech 2004 - 2005 jsem opět spolupracoval s divadlem, tentokrát s DS Žumbera v představení Lakomec.

Od roku 2004 také spolupracuji na kulturních pořadech pro školy a seniory herečky Ludmily Bednářové.


TELEVIZE

Už celkem v raném mládí jsem se účastnil také několika televizních pěveckých soutěží - v posledním případě velmi úspěšně: 1995 - Talentárium (ČT), 1998 - Doremi (Nova), 1999 - Carusošou (Prima), 2002 - Doremi speciál (Nova).


ALTERNATIVA

V roce 2000 jsem byl spoluzakladatelem folkové skupiny ALTERNATIVA, s níž jsme rovněž slavili několik úspěchů (zvláštní ocenění za instrumentaci - Porta 2004). Kapela ukončila činnost v roce 2008. Nyní se snaží o jakési vzkříšení, ovšem již beze mě.


SEKVENCE

V roce 2002 mě oslovil kamarád a spoluhráč z Meteláčku, zda bych nechtěl hrát v zábavové kapele, myšlenka to byla zajímavá a vznikla tedy kapela SEKVENCE, se kterou jezdíme po plesech a zábavách v okolí Plzně.
Více na www.sekvence.wz.cz


GUTTA

 Zhruba ve stejné době, tedy v roce 2002 jsem se začal zajímat o středověkou hudbu a zahájil jsem spolupráci se souborem středověké hudby a také dětským sborem Gutta. Po roce jsem však odešel, kvůli vlastním a odlišným představám o hraní této staré hudby.


GÓTHIEN

 V roce 2003 jsem stál u založení středověké skupiny GÓTHIEN, se kterou jsem o tři roky později "předskakoval" velmi známým Blackmore's Night. Poté jsem ze skupiny odešel, kvůli názorovým neshodám ohledně budoucnosti skupiny. Další aktivity v tomto směru jsem převedl do dua a nyní středověké skupiny ELTHIN.


ELTHIN

 Od roku 2006 se tedy s ELTHINem plně věnuji středověké hudbě. Více na www.elthin.cz


CONSTANTIA

V roce 2008 jsem objevil zpěvačku a autorku Katku Belšánovou a rozhodl jsem se spolu s mojí partnerkou Dášou Bečkovou, že jí oslovíme a vytvoříme jí kapelu, vznikl projekt CONSTANTIA, který se ovšem kvůli nedostatku času zúčastněných nachází v jakémsi spánku... Doufejme, že se ještě probudí.


SÓLOVÁ KARIÉRA

Zhruba od roku 2010 také občas vystupuji sólově, ale hlavně se věnuji domácímu studiovému nahrávání vlastních skladeb a písní.

Dosavadní přehled mých hudebních aktivit:
1992 -2003 - folklórní soubor Meteláček
1998 -2003 - hudební spolupráce DS Štace Kaznějov
2000 -2008 - folková skupina Alternativa
2002 -2003 - soubor Gutta
od r. 2002 - zábavová kapela Sekvence
2003 -2007 - středověká skupina Góthien
2004 -2005 - hudební spolupráce DS Žumbera
od r. 2004 - hudební spolupráce s herečkou Ludmilou Bednářovou
od r. 2006 - středověká hudba Elthin
2008 -2009 - gothic-rocková skupina Constantia
od r. 2010 - sólová dráha

Fanoušci: 3

Spřízněné kapely: 2

Podobné kapely

Statistika profilu

Návštěv dnes
2
Návštěv celkem
1 937
Poslechnuto skladeb
558
Profil registrován
26.1.2012