Jan Ostrov - O kapele | Bandzone.cz
BZ si odteď na mobilu užijete lépe díky partnerovi redesignu GoGEN.

Jan Ostrov acoustic-folk / Jablonec nad Nisou

Playlist kapely
0:00 / 0:00
 • Protože kde jsou vlny tam je láska
  Nezařazeno
 • Mohlo by se stát
  Nezařazeno
 • Uspávanka pro dvě košilky
  Nezařazeno
 • Skočná
  Nezařazeno
 • Prosebník
  Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Dodatečné info

Autorská a ryze česká poetika okořeněná špetkou folku, rocku a jizerské žuly.

Písničkář vystupující solo 
nebo jako *band s doprovodem spoluhráčů.

...

 

 

Jan Ostrov

www.janostrov.cz

Bio a historie

...měkká struna z nylonu je jako sladký kafe s mlíkem. Tenký a ohebný ocelový strunky jsou jako loutny infantek, jako šňůrka do vlasů, jako zákaz vstupu někam, kam se smí... Nejlepší zvuk dají vždycky jen ty nejtvrdší a nejsilnější struny. Tón, svobodu, a divokost. Jsou jako ostnatej drát, kterej se zadře až do masa. Jako hlad, kterej Tě donutí krást. Jako pokora, která Tě srazí na kolena před horou, na jejímž vrcholu je píseň.

Je to píseň & krev.

Nic víc. Nic míň.

Jan Ostrov

Jsem původem ze severu Čech. Fascinován písničkářstvím mám v bloku hromadu písní napsaných pro nejrůznější krátkodobá i jednorázová uskupení, pro divadlo i pro rockovou kapelu, se kterou jsem brázdil kluby několik let. Sám vyhledávám živé hraní, autentické a bezprostřední, což u mě převažuje nad zvěčňováním na studiový média a nad zapisováním dosažených met. 

V repertoáru mám vedle vlastních skladeb i převzaté (& přeložené) písně např. Boba Dylana, Leonarda Cohena, Rolling Stones nebo Nirvany. Hraju v klubech, na malých festivalech, atd. sám anebo v doprovodu 2-3 spoluhráčů. 

Založil jsem otevřené sdružení infolk.cz a projekty OPEN-MIC.cz a 5x5 | Koncert písničkářů, čímž vás velmi zvu k navštívení zmíněných webů a hlavně samotných akcí a zvu vás i ke spolupráci, najdete-li v tom něco, co vás baví či bere za srdce.

   

Jan Ostrov